Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Derby województwa łódzkiego. Zapowiedź meczu z GKS Bełchatów

Piłkarze Ireneusza Mamrota w sobotę zmierzą się w derbach województwa łódzkiego na własnym boisku z GKS-em Bełchatów. Łodzianie będą chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce w Nowym Sączu i wrócić na ścieżkę zwycięstw. Początek spotkania o 17:00 na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2.

W sobotę będziemy świadkami derbów Ziemi Łódzkiej, a ostatnie potyczki ŁKS-u z GKS-em były bardzo ciekawe i nie brakowało w nich emocji. Do Łodzi przyjedzie zespół, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, lecz na pewno dla ełkaesiaków nie będzie to spacerek. GKS potrafił punktować ostatnio z solidnymi rywalami, ale to ŁKS jest faworytem tego starcia. Inny rezultat niż wygrana gospodarzy, będzie przyjęty przez kibiców jako niepowodzenie.

Piłkarze z alei Unii szukają swojej tożsamości pod kierownictwem Ireneusza Mamrota. Ich gra w ostatnich spotkaniach nie napawała optymizmem, ale w sobotę chcą do zmienić. Biało-czerwono-biali w ostatnich dwóch spotkaniach zawiedli i potrzebują trzech punktów jak tlenu. Rywale wygrywają, stawiając ŁKS pod coraz większą presją. Czekamy na skuteczną odpowiedź naszych zawodników.

Wypowiedzi przed meczem

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS-u): GKS gra w stylu, który sobie wcześniej wypracował i pod tym względem na pewno się nie zmienia. Najczęściej grają formacją 4-4-2 i dobrze bronią. Pozyskali w tym tygodniu dobrego napastnika – na dzisiaj nie wiemy w jakiej jest on dyspozycji fizycznej. Na pewno jest to dla nich wzmocnienie. My gramy na własnym stadionie i nie ukrywam, że to my chcemy prowadzić grę, utrzymywać się przy piłce i stwarzać sytuacje. 

Tomasz Nawotka (zawodnik ŁKS-u):Do końca sezonu zostało jeszcze 12 spotkań i można zgarnąć dużo punktów. Jeśli wygramy z Bełchatowem to może to być taki mecz, który będzie przełamaniem i da nam pozytywnego kopa do przodu. Nie możemy w żadnym stopniu zlekceważyć rywala, dlatego, że GKS jest na dole tabeli. Oni grają życie i przetrwanie. Przyjadą do nas potrójnie zmotywowani, tym bardziej, że grają u nas na ŁKS-ie i będą chcieli się pokazać jeszcze bardziej. Jeśli wygramy to spotkanie to może nas to napędzić już do końca rundy.

Marcin Węglewski (trener GKS-u):Musimy patrzeć tylko na to, że gramy mecz, w którym do zdobycia są trzy punkty i zapomnieć o otoczce. Pokora jest również bardzo ważna. Podchodzimy z nią do każdego rywala, tym bardziej do ŁKS, który jest kandydatem do awansu, ma bardzo dobrą kadrę, uznanych zawodników, trenera, który wiele już w polskiej piłce zrobił, więc będzie to bardzo wymagający przeciwnik, ale musimy się mu przeciwstawić, by myśleć o zdobyczy punktowej.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 22. kolejkach Fortuna 1. Ligi

Sytuacja kadrowa

W ŁKS-ie nie zobaczymy kontuzjowanych Łukasza Sekulskiego, Kamila Dankowskiego oraz Samu Corrala, a za kartki będzie pauzował Maciej Dąbrowski. Po jednomeczowym zawieszeniu do gry wraca najlepszy strzelec biało-czerwono-białych – Pirulo. Pod znakiem zapytania stoi występ Ricardinho, który coraz mocniej trenuje, a sztab szkoleniowy podejmie decyzje o jego udziale, w tym meczu tuż przed pierwszym gwizdkiem.

Trener GKS-u, Marcin Węglewski nie będzie mógł w sobotę skorzystać z Łukasza Wrońskiego. Skrzydłowy zerwał więzadła w kolanie i nie pojawi się już w tym sezonie na murawie. Z drużyną do Łodzi ma przyjechać już nowy napastnik Valērijs Šabala.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Bełchatów będzie transmitowane bez komentarza na platformie IPLA.TVPoczątek transmisji od 17:00.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Paweł Gil (Lublin)

Asystenci: Radosław Wąsik, Marcin Janawa

Sędzia techniczny: Albert Różycki

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Tomasz Nawotka, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Jakub Tosik, Antonio Dominguez – Michał Trąbka, Mikkel Rygaard, Pirulo – Piotr Janczukowicz.

GKS: Leonid Otczenaszenko – Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek – Jakub Bator, Michał Pawlik, Damian Hilbrycht, Waldemar Gancarczyk, Maciej Koziara – Maciej Mas.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – GKS

Historia meczów ŁKS – GKS

Ireneusz Mamrot przed meczem z GKS Bełchatów

Tomasz Nawotka przed meczem z GKS Bełchatów

Raport kartkowy przed meczem z GKS Bełchatów

Sytuacja kadrowa przed meczem z GKS Bełchatów

O rywalu…GKS Bełchatów

Obsada sędziowska meczu ŁKS – GKS

Zapowiedź 23. kolejki Fortuna 1. Ligi

Grafiki: Flashscore / 90minut.pl

Foto: Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119