Historia meczów: Z GKS-em Bełchatów w lidze po raz 28!

W najbliższą sobotę dojdzie do derbów województwa łódzkiego, w których Łódzki Klub Sportowy zmierzy się na własnym boisku z GKS-em Bełchatów. Będzie to 28 ligowe starcie „Rycerzy Wiosny” z „Brunatnymi”.

Lepszym bilansem bezpośrednich spotkań może pochwalić się ŁKS. Biało-czerwono-biali wygrali 12 meczów z GKS-em Bełchatów, a nasi najbliżsi rywale – dziewięć. Sześć pojedynków zakończyło się remisem.

Po raz pierwszy oba zespoły spotkały się 6 sierpnia 1995 roku w Łodzi. Wówczas nasz zespół pokonał GKS 1:0, a jedynie trafienie zanotował w końcówce spotkania Grzegorz Krysiak.

Z kolei ostatnie spotkanie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. W Bełchatowie lepsi okazali się podopieczni Wojciecha Stawowego, pokonując rywali 3:1. Dwa trafienia dla ełkaesiaków zanotował Pirulo, a jedno Łukasz Sekulski.

28 ligowy pojedynek łodzian z „Brunatnymi” odbędzie się w sobotę o 17:00 na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2.

Bilans meczów ligowych ŁKS – GKS Bełchatów

Mecze: 27

Wygrane ŁKS: 12

Remisy: 6

Wygrane GKS: 9

Bramki: 31-27 na korzyść ŁKS

fot: Gazeta Wyborcza

Pięć ostatnich spotkań ligowych ŁKS-u z GKS-em Bełchatów:

30 września 2020: Fortuna I liga

GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 1:3

Bramki: Makuch 10 – Sekulski 16, Pirulo 27, 44

Skład ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak (Dankowski 61) – Pirulo (Kelechukwu 86), Rozwandowicz, Gryszkiewicz (Sajdak 62), Dominguez (Nawotka 70), Trąbka – Sekulski (Corral 62).

14 kwietnia 2018: II liga

GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 2:2

Bramki: Bartosiak 64, Flaszka 88 – Juraszek 3, 39

Skład ŁKS: Kołba – Rozmus, Margol, Juraszek, Widejko – Guzik, Kocot (Rozwandowicz 90), Łuczak (Gamrot 73), Wolski – Radionow, Zagdański (Bryła 71)

17 września 2017: II liga

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 1:1

Bramki: Radionow 66 – Bartosiak 72

Skład ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Kostyrka, Margol, Kocot (Gamrot 86), Pieczara (Zagdański 67), Pyrdoł (Guzik 73) – Radionow.

3 maja 2012: T-Mobile Ekstraklasa

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 1:1

Bramki: Saganowski 29 – Nowak 10

Skład ŁKS: Velimirović – Gieraga, Łabędzki (Laizans 89), Gancarczyk, Gercaliu – Łobodziński (Sasin 89), Łukasiewicz, Iwański, Bonin – Saganowski, Kujawa (Kita 72)

19 listopada 2011: T-Mobile Ekstraklasa

GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 3:0

Bramki: Buzała 40, Bożok 66, Baran 86-k

Skład ŁKS: Velimirović – Stefańczyk, Kłus, Łabędzki, Kaczmarek – Szałachowski, Kascelan, Łukasiewicz (Romańczuk 67), Golański (Nowak 81) – Saganowski, Mięciel.

Strzelcy wszystkich 31 goli dla ŁKS-u w dotychczas rozegranych 27 spotkaniach z GKS Bełchatów w lidze:

2 – Kamil Juraszek, Paweł Golański, Rafał Pawlak, Pirulo

1 – Grzegorz Krysiak, Daniel Dubicki, Tomasz Cebula, Tomasz Kłos, Rafał Niżnik, Dzidosław Żuberek, Zbigniew Wyciszkiewicz, Paweł Abbott, Adrian Napierała, Bartłomiej Grzelak, Marcin Wachowicz, Robert Łakomy, Arkadiusz Mysona, Dariusz Kłus, Grzegorz Kmiecik, Łukasz Madej, Robert Szczot, Dawid Jarka, Rafał Kujawa, Marek Saganowski, Jewhen Radionow, Łukasz Sekulski + gol samobójczy (Jacek Popek)

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport