ŁÓDŹ KOCHA SPORT

ŁÓDŹ KOCHA SPORT

Drużyna Łódź Kocha Sport została założona 6 kwietnia 2014 przez grupę sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego zrzeszonych przy Stowarzyszeniu Kibiców. Celem drużyny jest, inicjowanie oraz wspieranie aktywnego udziału w życiu społecznym i rekreacyjnym mieszkańców Łodzi, co również wpisuje się w statut Stowarzyszenia.
Zaledwie siedem dni od powstania zadebiutowaliśmy w DOZ Maraton Łódź. Na starcie pojawiło się ośmiu naszych reprezentantów, dwóch wystartowało w maratonie, pozostali w biegu towarzyszącym na 10km.
Czas płynął i skład grupy poszerzał się. Kolejni zawodnicy godnie reprezentowali nas w Łodzi i regionie. Z czasem pojawiliśmy się na górskich szlakach i zawodach triathlonowych. Zaczęliśmy być widoczni w całym kraju i coraz częściej zagranicą. Co chwila ktoś poprawiał swoje życiówki. Wspólne bieganie z czasem przerodziło się w szereg mocnych relacji czyniących grupę często obcych osób prawdziwą drużyną #TeamSpirit.
 
W roku 2018 współorganizowaliśmy bieg z okazji 110-lecia Łódzkiego Klubu Sportowego, by w roku obecnym kontynuować naszą inicjatywę organizując bieg „Łódź Kocha Sport Run wielosekcyjny ŁKS”. Nasze biegi zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez samych biegaczy i nie tylko, co nas niezmiernie cieszy i motywuje by z każdym kolejnym rokiem zorganizować jeszcze bardziej okazały bieg.
Nie samym sportem człowiek żyje i znajdujemy również czas dla osób potrzebujących, wspierając wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Nic tak nie napawa nas dumą jak fakt, że dzięki naszym akcjom charytatywnym wywołaliśmy niejeden uśmiech na twarzach osób potrzebujących wsparcia, do których to zawsze wyciągamy pomocną dłoń.
Łódź Kocha Sport jest drużyną złożoną głównie z ludzi, których łączy wspólna pasja związana z bieganiem lub innym sportem wytrzymałościowym i którzy są przy tym fanami Łódzkiego Klubu Sportowego.