Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Ireneusz Mamrot: Z każdym tygodniem mojej pracy będziemy stwarzać więcej sytuacji

W sobotę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się z GKS-em Bełchatów w derbach województwa łódzkiego. W piątek trener Ireneusz Mamrot zmierzył się z pytaniami dziennikarzy dotyczących tego spotkania.

O Radaszkiewiczu i Koprowskim:
– Każdy zawodnik który, który trenuje z pierwszym zespołem ma szansę na występ, to jest normalna rzecz. Oskar praktycznie od samego początku, odkąd ja jestem w ŁKS-ie trenuje z nami i jest brany pod uwagę. Maciek tak naprawdę pierwszy mikrocykl z nami pracuje i zobaczymy jaką decyzję podejmiemy.

O współpracy Klimczaka i Marciniaka od 1 minuty meczu:
– Na pewno jest taka możliwość. Natomiast czy z niej skorzystam to zobaczymy, bo to też inaczej wygląda, kiedy w drugiej połowie jest więcej przestrzeni i miejsc na boisku, inaczej, kiedy od początku taki zawodnik ma grać. Jest to jakaś alternatywa, ale też biorę pod uwagę inne rozwiązania.

O stawianiu na ilość, a nie jakość sytuacji bramkowych:
– Najlepiej stwarzać takie sytuacje, po których będziemy zdobywać bramki. To jest najistotniejsze. Generalnie patrząc na 1 ligę jak ona wygląda, to na pewno trzeba przyznać, że nie ma za wiele sytuacji w tych meczach, które do tej pory się odbyły. Mam nadzieję, że z każdym tygodniem mojej pracy tutaj i z każdym meczem tych sytuacji będziemy stwarzać więcej.