Stadion

Marcowy raport z budowy stadionu [WIDEO]

Tradycyjnie już jak co miesiąc kamera ŁKS TV zameldowała się na budowie stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2. Od ostatniego raportu na stadionie zmieniło się kilka rzeczy, jednak w najbliższym czasie pożegnamy się na chwilę z pracami widocznymi z zewnątrz.

Co zmieniło się od ostatniego raportu?

Przez ostatni miesiąc prace związane z budową stadionu ŁKS-u skupiały się głównie na wykonywaniu pokrycia dachowego oraz nad biurowcem, choć prowadzone były również inne prace. Żaden z ponad 100 robotników pracujących na co dzień przy al. Unii nie może więc narzekać na brak zajęć.

– W ostatnim miesiącu udało nam się zakończyć montaż głównych elementów konstrukcji zadaszenia dachu na trybunie południowej i wschodniej. Wykonaliśmy około 80% sieci zewnętrznych sanitarnych, rozpoczęliśmy wykonywanie tynków zewnętrznych na kioskach gastronomicznych, zamontowaliśmy zbiornik retencyjny podziemny. Cały czas kontynuujemy prace związane z instalacjami elektrycznymi i rozpoczęliśmy prace związane z wykonaniem podciśnieniowego odwodnienia dachu. Rozpoczęliśmy również wykonywanie podbudowy pod drogi. – komentuje postęp ostatnich prac Marek Rosa z firmy MIRBUD.

Jak wygląda harmonogram najbliższych prac?

Harmonogram prac na najbliższy czas zakłada wykonywanie wielu zadań. Nie będą one jednak widoczne gołym okiem z zewnątrz stadionu, przez co wizualne efekty rozbudowy nieco zwolnią. Jedynymi zauważalnymi zmianami będą te, związane z budową biurowca.

– W najbliższym czasie planujemy rozpocząć wykonywanie tynków wewnętrznych, rozpocząć wykonywanie instalacji sanitarnych wewnętrznych – wentylacji, kanalizacji sanitarnej, wodociągowej. Planujemy również rozpocząć docieplanie od spodu trybun. Będziemy kontynuować dalej prace elektryczne, tynkarskie zewnętrzne – dodaje Rosa.

Jak będzie wyglądał biurowiec?

Biurowiec zlokalizowany w trybunie północnej stadionu będzie nieco wystawał poza jego obrys. W marcowym raporcie poznaliśmy jego wymiary, a także najbliższy plan prac poświęconych jego powstawianiu.

– Biurowiec będzie wychodził poza obrys stadionu około 7-8 metrów. A wysokość to będzie praktycznie na wysokości tych najwyższych słupów – komentował przedstawiciel firmy MIRBUD.

– Na biurowcu część prac żelbetowych-monolityznych chcemy zakończyć na przełomie maja i czerwca. To będzie taki stan, który umożliwi nam kontynuacje montażu konstrukcji stalowej. Bardziej będzie to jednak czerwiec niż maj. Później, po montażu konstrukcji stalowej, dokończymy wykonywanie reszty robót żelbetowo-monolitycznych – zakończył Marek Rosa.

fot. ŁKS Łódź