Stadion

Wrześniowy raport z budowy stadionu [WIDEO]

Nowy miesiąc oznacza nowe informacje z budowy Stadionu im. Władysława Króla. Kierownik Marek Rosa w ramach materiału na ŁKS TV opowiedział o postępach w pracach oraz o tym, jakie zmiany są planowane w najbliższym czasie.

We wrześniu robotnicy firmy Mirbud kontynuowali montaż dachu na biurowcu (prace aktualnie znajdują się na ukończeniu), prace brukarskie, wykończeniowe, a także w dalszym ciągu zajmowali się montażem krzesełek, balustrad i wygrodzeń na trybunach.

Na stadionie znajdą się 2 telebimy. Jeden z nich zostanie umieszczony w narożniku trybuny północno-wschodniej, zaś drugi po przeciwległej stronie, na trybunie południowo-zachodniej. Zostaną one zamontowane na najwższych rzędach trybun, tak aby zwiększyć ich widoczność.

Jedną z najbardziej widocznych zmian na stadionie, na przełomie sierpnia i września to pierwsze krzesełka pojawiające się na trybunach. Aktualnie zamontowano ponad 7 tysięcy miejsc, zaś do końca października najprawdopodobniej wszystkie będzie można zobaczyć już na stadionie.

Aktualnie w pracach bierze udział 200 robotników, obsada zostanie zwiększona na czas montażu barierek oraz siatki elewacyjnej.

Na trybunie zachodniej rozpoczęto także we wrześniu montaż pomieszczeń komentatorskich oraz analityków. Prace te są wykonywane ze względu na dostosowanie obecnej trybuny do nowych wymagań PZPN-u.

Fot. ŁKS Łódź