Maks Rozwandowicz: Należał nam się rzut karny

– Szkoda, że ten mecz zakończył się wynikiem 2:2, a głównym aktorem był sędzia – mówił w rozmowie z dziennikarką Polsatu Sport Maksymilian Rozwandowicz. Zdaniem zawodnika biało-czerwono-białych, jego zespołowi należał się rzut karny w pierwszych minutach spotkania. 

Dużo konstruktywnych słów padło w szatni, bo wiedzieliśmy, że to my jesteśmy dziś lepszym zespołem. Czekaliśmy na bodziec w postaci gola, więc nie było paniki i nerwowości w naszej szatni. Wiedzieliśmy, że jak wyjdziemy i będziemy dalej grali to co potrafimy to ten mecz zakończy się po naszej myśli. Mogę wypowiedzieć się na swój temat – dla mnie w 6. minucie powinien być rzut karny. Nie trafiłem do siatki tylko dlatego, że zostałem pociągnięty do tyłu. Nie uderzyłem piłki, tylko piłka uderzyła w moją głowę, bo nie chciałem tak uderzyć. To jest pierwsza kontrowersja, którą trzeba przenalizować, ale wiadomo, że tutaj nic z tym nie zrobimy. 

– Od początku wiedzieliśmy, że to my chcemy dyktować warunki na boisku. Pierwszą bramkę straciliśmy po naszym błędzie, przy drugiej znów była duża kontrowersja. To nas bardziej rozwścieczyło. Szkoda tylko, że ten mecz zakończył się wynikiem 2:2, a głównym aktorem był sędzia – zakończył pomocnik ŁKS-u.

Foto: Łukasz Żuchowski