Wrócić na ścieżkę zwycięstw. Zapowiedź meczu z Sandecją Nowy Sącz

W trakcie przerwy na mecze reprezentacyjne, Fortuna 1. liga nie zwalnia tempa. Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotę zmierzą się na wyjeździe z bardzo dobrze dysponowaną wiosną Sandecją Nowy Sącz.

Sobotnie spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Sandecja w ostatnim czasie spisuje się naprawdę solidnie i od 10 spotkań nie zaznała goryczy porażki. Duża w tym zasługa Dariusza Dudka, który poukładał zespół i wyciągną go z dolnych sfer tabeli.

Nieco na drugim biegunie są z kolei ełkaesiacy. „Rycerze Wiosny” pod batutą Ireneusza Mamrota wciąż szukają swojego optymalnego rytmu, zwłaszcza w działaniach ofensywnych. Zeszłotygodniowy bezbarwny mecz z Zagłębiem Sosnowiec może podziałać na łodzian jak płachta na byka, choć ci podejdą do spotkania z pewnymi brakami.

Sandecja jest dodatkowo istnym straszakiem na zespołu z czołówki ligi. W czterech dotychczas rozegranych w tym roku meczach „Biało-Czarni” zdołali zremisować z Termaliką Odrą Opole, a także wygrać z GKS-em Tychy oraz Miedzią Legnica. Czy ŁKS w sobotę dołączy do którejś z tych grup? A może „Rycerze Wiosny” zdołają przerwać serię Sandecji i zainkasować na ich terenie komplet punktów?

Wypowiedzi przed meczem

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS):Przed sezonem była taka sonda przeprowadzona w jednym z portali i jeszcze przed inauguracją ligi powiedziałem, że Sandecja będzie odkryciem wiosny. Więc to nie jest dla mnie zaskoczenie. Widzę, że dobrze grają, dobrze punktują, są dobrze ustawieni, ale to nie znaczy, że też nie mają jakichś swoich wad, tak jak każdy zespół. Nie wiem czy to będzie zamknięty mecz. Ktoś kto jest długo w piłce wie jedną rzecz – można sobie planować taktykę, starać się wszystko zrealizować, ale czasami wydarzenia na boisku powodują, że to zupełnie inaczej wygląda. Sandecja jest zespołem dobrze zorganizowanym. Mój zespół też powoli łapie, czego od nich oczekuje. Calem jest zwycięstwo. Ale czy to będzie mecz zamknięty czy nie, to nie wiem.

Antonio Dominguez (pomocnik ŁKS):To będzie ciężki mecz, jak zawsze, gdy gramy na obcym terenie. Ale na wyjazdach dobrze nam idzie i chcemy to podtrzymać. Zrobimy wszystko, aby wygrać i zdobyć trzy punkty. Chcemy ofiarować fanom te trzy punkty, które uciekł nam w sobotę.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 21. kolejkach Fortuna 1. Ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole Sandecji na murawie nie zobaczymy Michała Walskiego. Pomocnik „Sączersów” musi pauzować za cztery żółte kartki.

Ireneusz Mamrot będzie miał spory ból głowy z wystawieniem wyjściowej składu na mecz w Nowym Sączu. Za kartki pauzują Pirulo i Kamil Dankowski, choć ten drugi ma też problemy zdrowotne i nie zagra w najbliższych spotkaniach. Do dyspozycji trener ŁKS nie będzie miał również Ricardinho. Ponadto jeden z zawodników walczy z czasem i o jego dostępności dowiemy się tuż przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Sandecją Nowy Sącz będzie transmitowane bez komentarza na platformie IPLA.TVPoczątek transmisji od 13:00.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Kornel Paszkiewicz

Asystenci: Michał Hnatkiewicz, Adam Karasiewicz

Sędzia techniczny: Robert Marciniak

Przewidywane składy

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Adrian Danek, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bućko, Daniel Dziwniel – Damian Chmiel, Bartłomiej Kasprzak, Wojciech Hajda, Maciej Małkowski, Kamil Ogorzały – Rafael Victor.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez – Piotr Gryszkiewicz, Mikkel Rygaard, Adrian Klimczak – Łukasz Sekulski.

Przeczytaj więcej o meczu Sandecja – ŁKS

Sytuacja kadrowa przed meczem z Sandecją

Ireneusz Mamrot przed meczem z Sandecją

Antonio Dominguez przed meczem z Sandecją