Historia meczów: Z Sandecją w lidze po raz 10!

W najbliższą sobotę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego pojadą do Nowego Sącza na spotkanie z tamtejszą Sandecją. Będzie to dziesiąty pojedynek ligowy biało-czerwono-białych z „Sączersami” w historii.

W dotychczas rozegranych dziewięciu starciach, więcej spotkań wygrali piłkarze z alei Unii Lubelskiej – cztery. Nowosądeczanie pokonali ełkaesiaków trzy razy, ale tylko dwa razy na boisku. Jedno spotkanie wygrali walkowerem, po tym jak ŁKS wycofał się z rozgrywek I ligi, w sezonie 2012/13. Dwa pojedynki kończyły się remisami.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami miał miejsce prawie 12 lat temu, w sezonie 2009/10. 29 września 2009 roku „Biało-czarni” pokonali ŁKS 4:1. Jedyną bramkę dla „Rycerzy Wiosny” zdobył wówczas Łukasz Gikiewicz.

Z kolei ostatnim spotkaniem Sandecji z ŁKS-em, emocjonowaliśmy się we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas podopieczni Wojciecha Stawowego rozbili „Sączersów” 4:1, a hat-tricka ustrzelił Łukasz Sekulski. Dzieła dokończył Maksymilian Rozwandowicz.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Sandecja:

Mecze: 9

Wygrane ŁKS: 4

Remisy: 2

Wygrane Sandecji: 3

Bramki: 16-16

Pięć ostatnich spotkań ligowych ŁKS-u z Sandecją Nowy Sącz:

27 września 2020: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz 4:1

Bramki: Sekulski 31, 45, 60, Rozwandowicz 68 – Kasprzak 63

Skład ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak (Dankowski 79) – Pirulo (Nawotka 79), Rozwandowicz, Gryszkiewicz (Sajdak 83), Dominguez, Trąbka (Kelechukwu 87) – Sekulski (Corral 87)

19 kwietnia 2019: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz 2:0

Bramki: Sekulski 42-k, Ramirez 61

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak – Ramirez (Pyrdoł 88), Piątek, Bielak, Kalinkowski, Bryła (Łuczak 65) – Sekulski (Kujawa 81).

30 września 2018: Fortuna I liga

Sandecja Nowy Sącz – ŁKS Łódź 0:0

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz – Pyrdoł, Bielak, Wolski, Bryła (Łuczak 73), Ramirez (Kalinkowski 87) – Kujawa.

Sezon 2012/13: I liga

Sandecja Nowy Sącz – ŁKS Łódź 3:0 (walkower)

ŁKS wycofał się z rozgrywek po 22. kolejce

21 październik 2012: I liga

ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz 3:2

Bramki: Poźniak 6, Stąporski 11, 34 – Aleksander 25, 81.

Skład ŁKS: Wyparło – Sasin, Gieraga, Borsukow, Jurkowski – K.Kaczmarek (Kubicki 86), Brud (Kuklis 71), Sarafiński, Poźniak, Stąporski – Więzik (A.Papikjan 78).

Strzelcy wszystkich 16 goli dla ŁKS-u w dotychczas rozegranych 9 spotkaniach z Sandecją Nowy Sącz w lidze:

4 – Łukasz Sekulski

2 – Jakub Kosecki, Mateusz Stąporski

1 – Łukasz Gikiewicz, Tomasz Hajto, Rafał Kujawa, Krzysztof Mączyński, Mariusz Mowlik, Kamil Poźniak, Dani Ramirez, Maksymilian Rozwandowicz

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0