Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu ze Stalą Rzeszów

W niedzielę ełkaesiacy zakończyli swoją passę wygranych spotkań, po tym, jak w Rzeszowie przegrali 1:0 po samobójczym trafieniu Bartosza Szeligi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami po tym meczu.

Dawid Arndt: Mimo straconej bramki, nie można powiedzieć, że golkiper ŁKS-u rozegrał złe zawody. Przy samobójczym trafieniu Szeligi to właśnie jego kolega z drużyny w dużej mierze przeszkodził mu w przechwyceniu tej piłki. Gdyby nie jego pewność przy pozostałych interwencjach, wynik mógłby wyglądać gorzej dla łodzina.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Kamil Dankowski: Nie wyglądał źle w defensywie, choć momentami popełniał błędy, ale od takiego zawodnika można oczekiwać więcej w ofensywie, szczególnie kiedy zespół musiał gonić wynik.

Ocena: 4

Maciej Dąbrowski: Pewniejszy ze stoperów tego dnia. „Wyczyścił” kilka groźnych piłek zagranych przez rzeszowian, starał się zamykać dostęp do własnej szesnastki.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,83

Nacho Monsalve: Nie był to zły mecz Hiszpana, ale momentami bywał niepewny w swoich decyzjach i zachowaniu w defensywie.

Ocena: 4

Bartosz Szeliga: Powoli można było sądzić, że w końcu wchodzi na odpowiednie tory w ŁKS-ie, w najbliższym spotkaniu będzie musiał udowodnić, czy to co zdarzyło się w Rzeszowie było wypadkiem przy pracy. Ostatecznie strata punktów przez łodzian mocno trafia na jego konto, po samobójczym trafieniu.

Ocena: 3

Jan Kuźma: Mało było widać tego defensywnego pomocnika w meczu w Rzeszowie, brakowało z jego strony nieco agresji i doskoku do rywali, którzy szczególnie w pierwszej połowie spotkania robili na połowie ŁKS-u co chcieli.

Ocena: 4

Mateusz Kowalczyk: To czym zachwycaliśmy się w poprzednich meczach w jego wykonaniu, nieco przygasło w Rzeszowie – wydawało się, że brakuje mu sił, żeby być „piranią” w środku pola i doskakiwać od przeciwnika do przeciwnika. W ofensywie zaliczył kilka dobrych wejść w okolicach pola karnego rywali, ale ostatecznie było to za mało.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,50

Michał Trąbka: Casus wspomnianego już Szeligi – w meczu z Ruchem będzie miał wiele do udowodnienia. Bramka stracona w Rzeszowie również mocno na jego konto – stracił nieodpowiedzialnie piłkę w środku pola, dając gospodarzom szansę na błyskawiczny kontratak.

Ocena: 3

Pirulo: Hiszpan znów nieco przygaśnięty. Może żałować nieudanego strzału po rzucie wolnym pośrednim, na początku spotkania oraz tego w drugiej połowie, po podaniu od Kelechukwu.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,33

Piotr Janczukowicz: Ofensywa łodzian zawiodła, łącznie z napastnikiem. Cofał się głęboko do środka pola, raz napędził kontrę ŁKS-u, ale praktycznie nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką rzeszowian.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,25

Bartosz Biel: Trudno przypomnieć sobie jakąkolwiek akcję ofensywną łodzian poprowadzoną przez niego w tym spotkaniu, był praktycznie niewidoczny.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Kelechukwu Ibe-Torti: Słodko-gorzkie wejście z ławki. Z jednej strony to on był motorem napędowym większości dobrych akcji ŁKS-u w drugiej połowie, ale zabrakło u niego nieco odpowiednich decyzji pod polem karnym rywali – szczególnie może żałować decyzji o próbie przelobowania bramkarza w sytuacji jeden na jednego.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,17

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Dawid Kort: Trudno powiedzieć, aby transfer tego zawodnika, jak na razie bronił się czymkolwiek. Po wejściu na murawę pokazywał to, co irytowało z jego strony już wcześniej – hamował akcje łodzian, brakowało w jego zagraniach błyskotliwości i nieszablonowości.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,60

Władysław Ochronczuk: Nie było to złe wejście z ławki, ale właściwie trudno powiedzieć, czy wniósł dodatkową jakość do gry biało-czerwono-białych.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,75

Nelson Balongo: Można narzekać, że jako napastnik otrzymuje mało piłek i klarownych sytuacji, jednak nie można usprawiedliwiać jego próby wykończenia akcji po wejściu z ławki w Rzeszowie. Wiele osób mogło sobie zadać pytanie, czy jadł tego dnia śniadanie, patrząc na siłę strzału.