Raport kartkowy: ŁKS bez Pirulo i Dankowskiego, Sandecja bez Walskiego

Osłabieni brakiem Pirulo i Kamila Dankowskiego, wyruszą piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego do Nowego Sącza. Obaj piłkarze nie zagrają w sobotę z powodu nadmiaru żółtych kartek. W zespole Sandecji z tego samego powodu nie wystąpi jeden piłkarz.

„Piri” i „Danek” zostali ukarani żółtymi kartki przez arbitra podczas sobotniego spotkania z Zagłębiem Sosnowiec i były to ich czwarte napomnienia. W zespole nadal jest spora grupa piłkarzy „zagrożonych” – po siedem „żółtek” uzbierali Maciej Dąbrowski i Jan Sobociński, a po trzy – Adam Marciniak i Maciej Wolski. Kolejna kartka wykluczy ich z następnego spotkania.

W drużynie najbliższych rywali, na murawie nie zobaczymy Michała Walskiego. Pomocnik Sandecji w ostatnim starciu z Odrą Opole został ukarany czwartą żółtą kartką w tym sezonie i musi pauzować. Zagrożeni pauzą w ekipie Dariusza Dudka są: Tomasz Boczek, Damian Chmiel, Daniel Dziwniel, Kamil Ogorzały oraz Rubio.

Kartki ełkaesiaków w sezonie 2020/21, w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi:

ŻÓŁTE KARTKI

7 – Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński (zagrożeni)

6 – Maksymilian Rozwandowicz

4 – Samu Corral, Adrian Klimczak, Dragoljub Srnić, Michał Trąbka, Kamil Dankowski, Pirulo (pauzują)

3 – Adam Marciniak, Maciej Wolski (zagrożeni)

2 – Jakub Tosik, Przemysław Sajdak, Piotr Janczukowicz, Antonio Dominguez

1 – Łukasz Sekulski, Carlos Moros Gracia

CZERWONE KARTKI

1 – Maciej Wolski,  Samu Corral, Jan Sobociński

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

– po czwartym napomnieniu – 1 mecz,