Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Adrian Czypicki: Trening z pierwszą drużyną oznacza dla mnie rozwój indywidualny

Na piątkowym treningu pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego pojawiał się Adrian Czypicki. Młody pomocnik zespołu rezerw nie krył, że zaproszenie na zajęcia było dla niego zaskoczeniem, ale i dużym wyróżnieniem.

Zaproszenie na trening było zaskoczeniem

Zawodnik rodem z Poznania do Łódzkiego Klubu Sportowego trafił na początku sezonu 2019/20. Najpierw trenował z zespołem ze swojego rocznika, żeby chwilę później znaleźć się w drużynie rezerw. W bieżących rozgrywkach IV ligi „Czypi” spisuje się naprawdę solidnie, a jego wkład został zauważony przez sztab trenerski pierwszego zespołu „Rycerzy Wiosny”

– Jak dostałem wczoraj telefon z informacją o możliwości treningu z pierwszą drużyną, to na początku byłem zaskoczony. Ale później pomyślałem sobie, że zapracowałem na to swoją postawą na treningach.

– Możliwość treningu z pierwszą drużyną oznacza dla mnie oczywiście rozwój indywidualny. No i jakby podpatrywanie aspektów piłkarskich od dużo lepszych zawodników ode mnie.

Czułem delikatny stres, ale chłopaki dobrze mnie przyjęli

Problemy z aklimatyzacją siedemnastolatka w pierwszej drużynie nie wystąpiły. Dość szybko Adrian został przyjęty przez resztę zespołu, która z resztą pomogła odnaleźć mu się w nowej rzeczywistości. Mimo to, stres na treningu i tak się pojawił.

– Na pewno przed zajęciami był lekki stresik. Ale jak już wszedłem na boisko i chłopaki mnie dobrze przyjęli, to myślę, że dobrze wyszło.

– Myślę, że w szatni bardzo dobrze mnie przyjęli. Oprowadzili mnie tutaj po obiekcie, pokazali gdzie mam odebrać sprzęt.

Treningi pierwszej drużyny różnią się od treningów rezerw

Jak podkreślił sam Czypicki – zajęcia pierwszej drużyny różnią się od tych w zespole rezerw. Młody pomocnik odnalazł się jednak w nowych realiach, dzięki czemu mógł jedynie czerpać z treningu garściami.

– Zajęcia na pewno były na dużo większej intensywności niż w rezerwach. Uważam, że zawodnicy są lepiej wyszkoleni technicznie. No i na pewno prezentują wyższy poziom.

– To były takie standardowe zajęcia przed meczem ligowym. Na początek wstawka z trenerem Michałem Lewandowskim, następnie schematy i taktyka i na koniec stałe fragmenty gry.

Mam nadzieję, że to nie ostatnie zaproszenie

Ambitny siedemnastolatek ma nadzieję, że piątkowy trening był jedynie małym przedsmakiem przed tym, co może czekać go w przyszłości. Sam „Czypi” w dłuższej perspektywie czasu widzi się w pierwszej drużynie.

– Mam nadzieję, że w przyszłości będę dostawał więcej takich szans i na stałe zagoszczę w pierwszej drużynie.

– Takie zaproszenie jak na dzisiejszy trening daje mi na pewno więcej powodów do jeszcze cięższej pracy, żeby zostać tutaj na stałe i trenować z pierwszą drużyną.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0