Ireneusz Mamrot: Sandecja jest dobrze zorganizowana, ale naszym celem jest zwycięstwo

W sobotę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się w ramach 22. kolejki Fortuna I Ligi z Sandecją Nowy Sącz. Na dzień przed tym spotkaniem na pytania łódzkich dziennikarzy odpowiadał trener ełkaesiaków – Ireneusz Mamrot.

O skuteczności Łukasza Sekulskiego:
– Przede wszystkim napastnik musi mieć sytuacje. A Łukasz o ile miał te sytuacje w Olsztynie, to w meczu z Zagłębiem ich nie miał. My nie możemy patrzeć na jednego zawodnika, tylko musimy więcej sytuacji kreować jako zespół. Gdyby Łukasz nie wykorzystał trzech, czterech sytuacji, to wtedy mógłbym powiedzieć, że jest nieskuteczny, ale takich sytuacji nie było. Wiadomo, że napastnik jest też rozliczany z tego, żeby do tych sytuacji dochodził i tutaj musimy poprawić parę rzeczy.

O ostatniej dobrej formie Sandecji:
– Przed sezonem była taka sonda przeprowadzona w jednym z portali i jeszcze przed inauguracją ligi powiedziałem, że Sandecja będzie odkryciem wiosny. Więc to nie jest dla mnie zaskoczenie. Widzę, że dobrze grają, dobrze punktują, są dobrze ustawieni, ale to nie znaczy, że też nie mają jakichś swoich wad, tak jak każdy zespół.

O eksperymentach z zestawieniem pary stoperów:
– Ja nie zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że to jest eksperyment. Jest rywalizacja i po to są treningi, po to zespół musi być cały czas gotowy do tego, żeby walczyć o miejsce. A jak ja będę wystawiał od pierwszego do ostatniego meczu wystawiał ten sam skład, to rywalizacja nie będzie taka.

O braku Pirulo w sobotnim meczu:
– Wiemy jakie ma liczby Pirulo. Zdobył najwięcej bramek w zespole i też jest zawodnikiem bardzo kreatywnym. Czy byłoby łatwiej bez takiego zawodnika? Nie sądzę. Ale każdy zespół ma w swoim zespole dwóch, trzech zawodników, którzy mają duży wpływ na poczynania drużyny. Ale są też zawodnicy, których trudniej zastąpić. 

O „zamkniętym” meczu z Sandecją:
– Nie wiem czy to będzie zamknięty mecz. Ktoś kto jest długo w piłce wie jedną rzecz – można sobie planować taktykę, starać się wszystko zrealizować, ale czasami wydarzenia na boisku powodują, że to zupełnie inaczej wygląda. Sandecja jest zespołem dobrze zorganizowanym. Mój zespół też powoli łapie, czego od nich oczekuje. Calem jest zwycięstwo. Ale czy to będzie mecz zamknięty czy nie, to nie wiem.