Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Ten mecz musimy wygrać! Zapowiedź meczu z Górnikiem Łęczna

Już w sobotę na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 Łódzki Klub Sportowy podejmie Górnika Łęczna. Waga spotkania jest wysoka, bowiem obie drużyny walczą o złapanie przewagi w walce o baraże.

Do sobotniego meczu „Rycerze Wiosny” podejdą zmotywowani zeszłotygodniowym zwycięstwem nad Puszczą Niepołomice. Ełkaesiacy na boisku rywala pokazali charakter i strzelając trzy bramki w drugiej połowie zgarnęli komplet punktów. Dodatkowym motywatorem dla biało-czerwono-białych będzie również obecność kibiców, którzy po raz pierwszy od października zasiadą na trybunie stadionu przy al. Unii Lubelskiej.

Goście do Łodzi przyjadą w nieco gorszych nastrojach. Piłkarze z Łęcznej od blisko dwóch miesięcy nie zaznali smaku zwycięstwa. To z całą pewnością będą chcieli odnieść w Łodzi.

Obie drużyny mają sobie również sporo do udowodnienia. Jesienią w Łęcznej piłkarze Górnika ograli ŁKS 2:0. Łodzianie staną więc przed szansą na rehabilitację za tamto spotkanie. Początek meczu piątej z szóstą ekipą pierwszoligowej stawki zaplanowano na godzinę 19:08.

Wypowiedzi przed meczem

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS):Górnik ma swój określony styl, w którym jest bardzo konsekwentny. Trener Kiereś pracuje bardzo długo już w Łęcznej, na pewno sposób, który on nakreślił widać, że jest realizowany. W ten sposób zrobili awans, teraz też są w czołówce w I lidze, więc są bardzo konsekwentni w tym graniu.

Bartłomiej Kalinkowski (pomocnik Górnika): – Na pewno fajnie byłoby pojechać do Łodzi i pokazać się z dobrej strony, pokazać się kibicom, tym bardziej, że będą na trybunach. Na pewno chciałbym zagrać jak najlepsze spotkanie, natomiast grałem już w kilku takich meczach i powiem szczerze, że na boisku człowiek o tym nie myśli, że to jest jakieś szczególne spotkanie, trzeba wyjść i robić swoje, liczyć na to, że grą pomoże się swojej obecnej drużynie.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 30. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W sobotnim meczu trener Ireneusz Mamrot nie będzie mógł skorzystać z Piotra Janczukowicza, który wciąż leczy uraz. Do pełni dyspozycji powrócił za to Maksymilian Rozwandowicz. Żaden z ełkaesiaków nie pauzuje też za kartki, choć aż siedmiu musi uważać na napomnienia.

Górnik przyjedzie do Łodzi w najsilniejszym możliwym składzie.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Górnikiem Łęczna będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu. Transmisja rozpocznie się o 19:00. Osiem minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Kuźma (Białystok)

Asystenci: Tomasz Niemirowski i Piotr Podbielski

Sędzia techniczny: Piotr Urban

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez – Pirulo, Michał Trąbka, Maciej Wolski – Ricardinho.

Górnik: Maciej Gostomski – Maciej Orłowski, Tomasz Midzierski, Paweł Baranowski, Leandro – Karol Struski, Tomasz Tymosiak, Marcin Stromecki, Bartłomiej Kalinkowski, Michał Mak – Paweł Wojciechowski.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Górnik Łęczna

Ireneusz Mamrot przed meczem z Górnikiem

O rywalu…Górnik Łęczna

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Górnik

Raport kartkowy przed meczem ŁKS – Górnik

Historia meczów ŁKS – Górnik

Bartłomiej Kalinkowski przed meczem ŁKS – Górnik

Zapowiedź 31. kolejki Fortuna 1. ligi

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119