Historia meczów: Szesnaste spotkanie ligowe z Górnikiem

W sobotę na stadion przy al. Unii Lubelskiej 2 przyjedzie Górnik Łęczna. Będzie to 16. ligowe starcie Łódzkiego Klubu Sportowego z zespołem przyjezdnych.

Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu w bilansie starć obydwu zespołów była sytuacja patowa, jednak ta została przełamana podczas 14. kolejki Fortuna 1. Ligi. Górnik prowadzi w zwycięstwach, mając ich 6, zaś ŁKS swojego sobotniego rywala pokonał 5 razy. Zespoły również czterokrotnie dzieliły się punktami. Bilans bramkowy jest na korzyść gości, którzy zdobyli 16 bramek, zaś Rycerze Wiosny mają ich 14.

Pierwsze spotkania ligowe pomiędzy tymi drużynami miały miejsce w sezonie 2000/01 w ówczesnej II lidze. W Łęcznej padł remis 1:1, a w Łodzi górą byli biało-czerwono-biali, zwyciężając 3:1.

Ostatni raz Łódzki Klub Sportowy mierzył się z Zielono-Czarnymi ponad pół roku temu, w trakcie 14. kolejki Fortuna 1. Ligi. Rycerze Wiosny zostali wtedy pokonani na wyjeździe w Łęcznej 2:0, po bramkach Tomasza Midzierskiego i Pawła Wojciechowskiego.

Szesnaste ligowe starcie pomiędzy ŁKS-em Górnikiem Łęczna odbędzie się w sobotę 22 maja o godzinie 19:08 na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Górnik Łęczna

Mecze: 15

Wygrane ŁKS: 5

Remisy: 4