Krystyna Strasz na dłużej w ŁKS-ie!

Jak sama o sobie mówi – jest przyszywaną ełkaesianką. Przez pięć ostatnich lat zdążyła zaskrobić sobie sympatię kibiców ŁKS-u, a nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Krystyna Strasz przedłużyła swój kontrakt z ŁKS-em Commercecon!

Dołączając do ŁKS-u Commercecon Łódź w listopadzie 2016 roku była przekonana, że będzie to krótka przygoda. Tymczasem trwa ona już pięć lat i potrwa kolejny rok!

W pierwszym sezonie w biało-czerwono-białych barwach Krysia zajęła z zespołem 6. miejsce w ligowej stawce. Kolejna kampania otworzyła jednak worek z medalami – w ełkaesiackim dorobku libero są już wszystkie trzy kolory krążków za mistrzostwa Polski.

W minionym sezonie Strasz stanowiła świetny duet z Magdaleną Saad, jednak nie miała okazji z pełni zaprezentować swoich możliwości, ponieważ na początku grudnia 2020 roku doznała złamania kości jarzmowej. Uraz wymagał zabiegu i wyeliminował libero z gry na kilka tygodni.

W rozgrywkach TAURON Ligi 2020/21 Krystyna Strasz wystąpiła w 19 meczach. Przyjęła w sumie 197 piłek, notując średnio 57,87% pozytywnego przyjęcia, zaś 25,89% perfekcyjnego. Dodajmy, że w duecie z Magdaleną Saad, Krystyna Strasz była odpowiedzialna głównie za obronę.

Krysia, cieszymy się, że zostajesz z nami! Mamy nadzieję, że to co piękne jest jeszcze przed tobą.

fot. Łukasz Żuchowski