Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Po trzecią wygraną z rzędu! Zapowiedź meczu z Miedzią Legnica

Już w sobotę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrają wyjazdowe spotkanie z Miedzią Legnica. I choć obie drużyny będą w tym meczu grały o dwa inne cele, to emocji z całą pewnością nie zabraknie. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o godzinie 12:40.

Miedź Legnica po wpadce, czym można nazwać porażkę z Odrą Opole, będzie chciała zmazać plamę i pokazać, że był to jedynie wypadek przy pracy. Legniczanie wciąż zachowują szansę na grę w barażach, co patrząc na dołujący zespół Górnika Łęczna jest jak najbardziej w ich zasięgu. Do spełnienia celu gospodarzom będą potrzebne jednak trzy punkty, o które z całych sił będą walczyć z ŁKS-em.

„Rycerze Wiosny” są z kolei na fali wznoszącej. Dwa kolejne wygrane spotkania, w których cały zespół pokazał charakter i wolę walkę z całą pewnością podniosą morale w szatni, co jedynie będzie motywować piłkarzy. Matematycznie ełkaesiacy mają wciąż szansę na bezpośredni awans do ekstraklasy, więc w ostatnich meczach nie poddadzą się bez walki.

Wypowiedzi przed meczem

Jarosław Skrobacz (trener Miedzi): – Trzeba też zwrócić uwagę, że jest to już inny zespół niż jesienią. Wydają się bardziej skoncentrowani na zabezpieczaniu tyłów. Większą uwagę i skupienie poświęcają defensywie. Może tak być, że będzie trudno stworzyć sytuacje bramkowe, a remis będzie zadowalał gości. Zobaczymy, wszystko zweryfikuje boisko

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS): – Wydaje mi się, że dyspozycja drużyny poszła do góry, ale każdy mecz to jest nowe wyzwanie, każdy mecz jest inny, liga jest bardzo wyrównana i nikt tu nie wygrywa zdecydowanie, wysoko. W każdy mecz trzeba włożyć sporo sił i my jedziemy na pewno pozytywnie i optymistycznie nastawieni do Legnicy

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 31. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Legniczanie w starciu z Łódzkim Klubem Sportowym będą musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Kamila Zapolnika. Gospodarzy nie wspomoże również zawieszony za kartki Wiktor Pleśnierowicz.

Niewykluczone, że w sobotę trener Ireneusz Mamrot będzie mógł skorzystać z usług Piotra Janczukowicza. Z powodu kontuzji z gry wypadł jeden z ełkaesiaków, ale jego personaliów nie znamy. Za kartki pauzować będzie z kolei Maciej Dąbrowski.

Transmisja

Spotkanie Miedzi Legnica z Łódzkim Klubem Sportowym będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu Extra. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Krasny (Kraków)

Asystenci: Marcin Ciepły i Dominik Wrona

Sędzia techniczny: Paweł Horożaniecki

Przewidywane składy

Miedź: Paweł Lenarcik – Dani Pinillos, Marcin Biernat, Szymon Matuszek, Marcin Garuch, Kamil Drzazga, Paweł Tupaj, Damian Tront, Paweł Zieliński, Namanja Mijusković, Michał Bednarski

ŁKS: Dawid Arndt – Maciej Wolski, Jan Sobociński, Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez – Pirulo, Michał Trąbka, Tomasz Nawotka– Ricardinho.

Przeczytaj więcej o meczu Miedź Legnica – ŁKS Łódź

Ireneusz Mamrot przed meczem z Miedzią

O rywalu…Miedź Legnica

Obsada sędziowska meczu Miedź – ŁKS

Raport kartkowy przed meczem Miedź – ŁKS

Sytuacja kadrowa przed meczem Miedź – ŁKS

Historia meczów Miedź – ŁKS

Zapowiedź 32. kolejki Fortuna 1. ligi

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport