Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Raport kartkowy: Moreno wraca do gry, a dziewięciu wciąż zagrożonych. W Polkowicach dwóch zawieszonych

Trener Marcin Pogorzała ustalając meczową dwudziestkę na niedzielne starcie z Górnikiem Polkowice nie będzie musiał brać pod uwagę żadnych kar dyscyplinarnych swoich piłkarzy. Mimo tego, ełkaesiacy wciąż muszą pamiętać, że wielu z nich jest zagrożonych pauzą za nadmiar upomień od sędziów – mowa o aż dziewięciu zawodnikach Łódzkiego Klubu Sportowego. Z trudną sytuacją będzie musiał poradzić sobie zaś szkoleniowiec polkowiczan, którzy w niedzielę zagrają osłabieni o dwóch ważnych piłkarzy.

Choć w meczu z Górnikiem Polkowice żaden z ełkaesiaków nie będzie musiał pauzować ze względu na nadmiar żółtych kartek, a do składu meczowego powrócić może Javi Moreno, tak wciąż nad wieloma piłkarzami ŁKS-u krąży widmo podobnej kary. Chodzi o aż dziewięciu piłkarzy biało-czerwono-białych – PiruloOskara KoprowskiegoMacieja DąbrowskiegoPiotra JanczukowiczaMateusza BąkowiczaMichała TrąbkęJana KuźmęSamuela Corrala Stipe Juricia.

Nie wygląda najlepiej także sprawa zawieszeń po stronie polkowiczan. Nie tylko zagrożeni są taką karą Maciej BancewiczRafał KarmelitaMateusz MagdziakJarosław Ratajczak Eryk Sobków, ale też dwóch zawodników nie zagra z powodu przekroczenia ilości żółtych kartoników w meczu z ŁKS-em. Mowa tu o Abdallahu Hafezie Adrianie Purzyckim (w starciu z Koroną obejrzał ósmą i dziewiątą kartkę w tym sezonie). Są to ważni zawodnicy dla Górnika, ze względu na to, że wiosną stanowili oni podstawową siłę formacji pomocy zespołu z Polkowic. Zagrać będzie mógł za to Karol Fryzowicz, który w poprzedniej kolejce pauzował po obejrzeniu czwartej żółtej kartki w tym sezonie.

ŻÓŁTE KARTKI

Maksymilian Rozwandowicz – 9

Pirulo, Oskar Koprowski, Maciej Dąbrowski – 7 (zagrożony)

Maciej Wolski – 6

Jakub Tosik, Bartosz Szeliga, Jan Sobociński, Javi Moreno – 4

Piotr Janczukowicz, Mateusz Bąkowicz, Michał Trąbka, Jan Kuźma, Samu Corral, Stipe Jurić – 3 (zagrożeni)

Adam Marciniak, Adrian Klimczak, Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Nacho Monsalve, Ricardinho – 2

Kelechukwu Ibe-Torti, Marek Kozioł, Mieszko Lorenc – 1

CZERWONE KARTKI

Maciej Dąbrowski, Ricardinho, Nacho Monsalve – 1

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

– po czwartym napomnieniu – 1 mecz,

– po ósmym napomnieniu – 1 mecz,

– po dwunastym napomnieniu – 2 mecze,

– przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – 2 mecze

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119