Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Remis uratowany w ostatnich minutach. ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 2:2

Remis. uratowany. Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowali w niezwykle nerwowym spotkaniu z Jagiellonią Białystok 2:2. Bramkę na wagę punktu oraz przerwania serii porażek strzelił Dani Ramirez.

Mecz rozpoczął się obiecująco dla ełkaesiaków, którzy wydawali się być bardzo zmotywowani po serii trzech porażek. Już w 6. minucie Pirulo miał pierwszą dobrą okazję po świetnym podaniu, jednak niestety jego finalna próba okazała się nieskuteczna.

Jagiellonia nie zamierzała długo czekać na odpowiedź i wkrótce miała swoją szansę. Zawodnik z Białegostoku znalazł się w dobrej sytuacji, ale Aleksander Bobek był czujny i obronił strzał celny strzał rywala.

Podopieczni Kazimierza Moskala w 23 minucie dopięli swego, a bohaterem kibiców ŁKS-u stał się Kay Tejan. Doskonałym rajdem przeszedł obrońcę Jagiellonii i pewnym strzałem otworzył wynik meczu.

Im bliżej końca połowy, to atmosfera na boisku stawała się coraz bardziej napięta. W 40. minucie wydawało się, że sędzia przerwał mecz z powodu zamieszania na boisku, ale okazało się, że podjął decyzję o sprawdzeniu poprzedniej sytuacji. Za zagranie piłki Kaya Tejan ręką, arbiter podyktował rzut karny, który został zamieniony na bramkę, doprowadzając do wyrównania.

Atmosfera na boisku stawała się coraz bardziej napięta. Na początku, na skutek nieodpowiedzialnej interwencji, Hoti otrzymał drugą żółtą kartkę, co skutkowało czerwoną kartką. Niedługo po tym los  podzielił również Kazimierza Moskala,.

Druga połowa była już prawdziwym oblężeniem bramki ŁKS-u przez drużynę gości. W efekcie tego nacisku w 77. minucie Pululu strzelił swoją drugą bramkę, ustalając wynik na 2:1 na korzyść Jagiellonii.

Biało-czerwono-biali jednak pokazali charakter. W 90 minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny dla ŁKS, po przewinieniu rywali w polu karnym. Do jedenastki podszedł Dani Ramirez, a ten się nie pomylił, wyrównując stan rywalizacji.

Puls kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego mimo to i tak był jeszcze podniesiony dwukrotnie. Na początku, gdy sędzia znów podyktował rzut karny, tym razem dla Jagi. Po analizie VAR , jednak został cofnięty, a chwilę później snajper Jagielloni miał piłkę na głowie. Jednak Aleksander Bobek nie zawiódł, ratując ŁKS przed startą punktu.

ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)
Bramki: Tejan 23′, Pululu 40′, 77′ Ramirez 90′ (kar.)

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Marcin Flis, Nacho Monsvalse (45, Adrien Louveau), Piotr Głowacki, Michał Mokrzycki, Jakub Letniowski (77, Adrian Małachowski), Engjell Hoti, Pirulo (67, Maciej Śliwa), Bartosz Szeliga (67, Piotr Janczukowicz), Kay Tejan (77, Dani Ramirez). Trener: Kazimierz Moskal.

Jagiellonia Białytsok: Zlatan Alomerović – Michal Sacek, Miłosz Matysik, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik, Dominik Marczuk (59, Kristoffer Hansen), Taras Romanczuk (66, Jarosław Kubicki), Nene, Jesus Imaz, Jose Naranjo (81, Wojciech Łaski), Afimico Pululu (81, Aurelien Nguiamba). Trener: Adrian Siemieniec.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119