Hit kolejki w Kielcach. Zapowiedź meczu z Koroną

Trzy dni po meczu z GKS-em Jastrzębie, ełkaesiaków czeka kolejna potyczka ligowa. W sobotę na Suzuki Arenie, piłkarze Kibu Vicuñi zmierzą się liderem Fortuna 1. ligi – Koroną Kielce. Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godz. 18.

Ostatniego spotkania ligowego gracze ŁKS nie zaliczą do udanych. W środowy wieczór pomimo prowadzenia 2:0, biało-czerwono-biali dali sobie wyszarpać dwa oczka i ostatecznie podzielili się punktami z GKS-em Jastrzębie. Wierzymy, że w zespole jest sportowa złość i pełna chęć rehabilitacji, która przełoży się na zwycięstwo z Koroną.

„Koroniarze” świetnie rozpoczęli obecny sezon. Podobnie jak ŁKS nie przegrali jeszcze żadnego spotkania, ale oba kluby dzielą cztery punkty. Podopieczni Dominika Nowaka odnieśli komplet zwycięstw i są liderem Fortuna 1. ligi. 

To spotkanie jest określane mianem hitu kolejki i spodziewamy się bardzo dobrego widowiska, na Suzuki Arenie w Kielcach. ŁKS nie może sobie pozwolić na porażkę, gdyż przy takim obrocie spraw – Korona ucieknie łodzianom już na niebezpieczną odległość, siedmiu punktów.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS):Każdy mecz jest trudny, dlatego staramy się do nich jak najlepiej przygotować. Regularnie analizujemy i oglądamy przeciwników. Korona jest mocnym zespołem i chce awansować do ekstraklasy, ale my też mamy taki plan. Będziemy walczyć o zwycięstwo i liczę na dobre widowisko.

Piotr Malarczyk (obrońca Korony): ŁKS jest piłkarsko bardzo dobrą drużyną, o czym przekonaliśmy się w sparingu przed sezonem. ŁKS posiada doświadczonych piłkarzy z wysokimi umiejętnościami. Zanosi się na inny mecz niż wcześniejsze ze względu na charakterystykę przeciwnika. Jak w każdym spotkaniu liczymy na zwycięstwo. Mamy dobrą passę i chcemy ją podtrzymać.

Dominik Nowak (trener Korony: Mieliśmy swojego wysłannika na ostatnim meczu w Łodzi, ale ważniejsze od analiz są czyste głowy zawodników i koncentracja na tym, co dodatkowo chcemy poprawić. Naszym mottem jest grać coraz lepiej z kolejki na kolejkę.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna 1. ligi po 4. kolejkach

Sytuacja kadrowa

W drużynie Kibu Vicuñi nie zobaczymy Ricardinho, Samu Corrala, Kamila Dankowskiego, Nacho Monsalve i Antonio Domingueza. Nadal nie wiadomo jaki jest stan zdrowia, Macieja Dąbrowskiego, który przedwcześnie musiał opuścić boisku, w meczu z GKS-em Jastrzębie. 

W ostatnim spotkaniu ligowym ze Stomilem Olsztyn, w zespole Korony zabrakło, najlepszego strzelca, Adama Frączczaka, który miał lekki uraz. Jak przekonuje trener Dominik Nowak, doświadczony napastnik będzie gotowy na sobotni mecz.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Koroną Kielce będzie transmitowane na platformie IPLA.TVKoszt transmisji to 10 zł, a nadawanie rozpocznie się o 17:50.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Piotr Lasyk (Bytom)

Asystenci: Damian Rokosz, Wojciech Szczurek

Sędzia techniczny: Damian Gawęcki

Sędziowie VAR: Jarosław Przybył, Marcin Borkowski

Przewidywane składy

Korona: Konrad Forenc – Grzegorz Szymusik, Piotr Malarczyk, Michał Koj, Łukasz Sierpina – Filipe Oliveira, Marcin Szpakowski – Jacek Kiełb, Jakub Łukowski, Jacek Podgórski – Adam Frączczak.

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Jan Sobociński, Adam Marciniak, Bartosz Szeliga – Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka, Mikkel Rygaard – Javi Moreno, Pirulo – Stipe Jurić.

Przeczytaj więcej o meczu Korona – ŁKS 

Raport kartkowy przed meczem z Koroną

Obsada sędziowska meczu z Koroną

Historia meczów Korona – ŁKS