Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Oficjalnie. Maciej Śliwa nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego!

Łódzki Klub Sportowy przeprowadził trzeci zimowy transfer. Nowym piłkarzem lidera Fortuna 1. ligi został Maciej Śliwa. Pomocnik trafił na Aleję Unię na zasadzie transferu definitywnego i podpisał dwuipółletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia o kolejny sezon.

21-latek przez ostatnie trzy i pół roku bronił barw Miedzi Legnica. Z tym klubem świętował niedawno awans do Ekstraklasy. Przez lata Śliwa był ważnym młodzieżowcem w drużynie z Dolnego Śląska. Łącznie dla legnickiego klubu rozegrał 92 spotkania, w których zdobył 9 bramek i zaliczył 9 asyst. W obecnych rozgrywkach osiem razy pojawił się na boisku w Ekstraklasie i raz trafił do siatki – w pierwszej kolejce, przeciwko Radomiakowi Radom. Kontrakt piłkarza z Miedzią był ważny jeszcze przez cztery miesiące, ale kluby doszły do porozumienia odnośnie wykupu. Śliwa pozytywnie zaliczył testy medyczne i bez problemu mógł podpisać umowę z ŁKS-em.

Maciej Śliwa pochodzi ze Starachowic. W rodzinnym mieście występował w barwach Sokoła i Juventy. Latem 2017 roku przeniósł się do Wisły Kraków. Po roku spędzonym w juniorskim zespole „Białej Gwiazdy” został przesunięty do pierwszego zespołu. W wieku 17 lat zadebiutował w Ekstraklasie, w meczu z Lechem Poznań. Łącznie w sezonie 2017/18 rozegrał pięć spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej i zdobył jedną bramkę. 

Maciek to zawodnik usposobiony ofensywnie, który w dodatku może zagrać na kilku pozycjach. Jego atutami są dynamika, dobre zaawansowanie techniczne oraz strzał z dystansu. Ten piłkarz pasuje do naszej filozofii gry i powinien dać nam sporo możliwości w ofensywie. Mimo młodego wieku Maciej zdążył zebrać doświadczenie na poziomie pierwszej ligi, wywalczył z Miedzią awans do ekstraklasy i zagrał też w samej elicie. Cieszę się, że w ostatnim dniu okienka transferowego udało się nam wykonać tak wartościowy ruch, który, w co głęboko wierzę, pomoże zrealizować nasz cel w tym sezonie – mówi Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS-u.

Nowy nabytek ŁKS-u jest ofensywnym pomocnikiem, który z powodzeniem może występować też na obu skrzydłach, oraz jako środkowy napastnik. W przeszłości Śliwa był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 18 i 20. 

Już niebawem na łamach ŁKSFANS.pl pojawi się obszerna sylwetka nowego ełkaesiaka, przygotowana w oparciu o informacje od ekspertów, którzy z bliska przyglądali się karierze Macieja Śliwy.

Maciek witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy powodzenia w barwach naszego klubu! 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119