Doświadczenie wygrało. ŁKS Commercecon Łódź – VakifBank SK 0:3

W pierwszym spotkaniu 1/8 Ligi Mistrzyń, biało-czerwono-białe uległy triumfatorowi poprzedniej edycji  VakifBank SK 0:3. Sprawa awansu jest utrudniona jednak to, rozstrzygnie się już w przyszłym tygodniu w spotkaniu rewanżowym.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo zacięcie, obie drużyny walczyły o każdą piłkę, starając nie robić żądanego błędu. Na boisku widać było doświadczenie u triumfatorek poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń. Wiewióry mimo tego nie odpuszczały rywalkom, nie dając im rozłożyć w pełni skrzydeł. Z każdym punktem różnica punktowa jednak się powiększała na korzyść Turczynek. Wiewióry starały się odwrócić losy tego seta. Przy stanie 22:21 wydawało się, że jeszcze może dojść zwrotu akcji, lecz skuteczność ekipy ze Stambułu była doskonała, przez co te cieszyły się na koniec pierwszej partii, zwyciężając pierwszy set 25:22.

Drugiej partii łodzianki nie rozpoczęły najlepiej. VakifBank kontynuował dobrą, skuteczną grę, a przewaga ich nad biało-czerwono-białymi rosła z każdym punktem. (1:5). Łodzianki nie traciły pomimo tego koncentracji i starały się gonić wynik, tak jak w poprzednim secie, lecz rywalki były praktycznie bezbłędne, zbliżając w zawrotnym tempie się do zwycięstwa w drugiej partii , wyrywając 25:11.

Ostatni set był początkowo dobry dla Wiewiór, widać było po nich, że te się nie poddają i będą walczyć o zmianę losu w tym spotkaniu. Zespół z Turcji jednak szybko te marzenia zagasił. Przyjezdne kontynuowały dobrą grę w trzecim secie. Wiewióry jednak grały konsekwentnie, a to zaprocentowało zbliżeniem się punktowym do rywalek. Turczynki jednak ponownie ochłodziły zapał, pewnie zdobywając ostatnie 2 punkt, tym samym wygrywając to spotkanie.

ŁKS Commercecon Łódź – VakifBank SK 0:3
(22:25, 11:25, 24:26)