Developres Rzeszów rywalem „Wiewiór” w półfinale play-offów!

Ełkaesianki znają już swoje rywalki w kolejnej rundzie fazy play-off. O miejsce w finale zmierzą się z bardzo trudnymi przeciwniczkami, bo mowa tutaj o Developresie Rzeszów. ŁKS nie miał w tym sezonie szczęścia w meczach z drużyną z Podkarpacia, więc pozostaje liczyć na to, że w walce o medale „Wiewióry” odegrają się na nich.

Rzeszowianki fazę zasadniczą skończył na pozycji wiceliderek, choć zadecydowało o tym dopiero ich spotkanie w ostatniej kolejce, kiedy to uległy Chemikowi Police 1:3. Na 22 spotkania ligowych, Developres przegrał jedynie dwa razy – z Legionovią Legionowo oraz właśnie ze wspomnianym Chemikiem.

Ełkaesianki mierzyły się z drużyną z Podkarpacia trzykrotnie w tym sezonie – dwukrotnie w lidze oraz raz w Pucharze Polski. Najlepiej „Wiewiórom” wyszedł pierwszy pojedynek, rozgrywany w 3. kolejce TAURON Ligi, kiedy to na wyjeździe przegrały z Developresem 2:3. Później było już gorzej – w meczu inaugurującym 2022 rok biało-czerwono-białe boleśnie przegrały z rzeszowiankami 0:3 na Sport Arenie. Ostatni raz łodzianki mierzyły się z „Rysicami” pod koniec stycznia, w Pucharze Polski. Wówczas w Rzeszowie było blisko do remontady w wykonaniu zawodniczek z przeplatanką na piersi, ale ostatecznie skończyło się porażką 1:3.

Developres radzi sobie dobrze w tym sezonie w różnych rozgrywkach, nie tylko ligowych. W tym roku po raz pierwszy rzeszowiankom udało się wywalczyć Puchar Polski, po wygranym finale z Legionovią Legionowo. Zespół z Podkarpacia na salonach europejskich był blisko sensacyjnego wyeliminowania z Ligi Mistrzyń VakifBanku Stambuł. „Rysice” wygrały pierwszy mecz w Rzeszowie 3:2, jednak później poległy w rewanżu 1:3, odpadając z rozgrywek na etapie ćwierćfinałów.

Rzeszowianki, które w ciągu całego sezonu pokazały, że dysponują mocnym składem, dołożyły do niego kolejną świetną zawodniczkę. Chodzi o Malwinę Smarzek, która pod koniec marca przeniosła się na Podkarpacie z Lokomotiwu Kaliningrad. 26-letnia siatkarka jest reprezentantką Polski, z doświadczeniem w lidze włoskiej.

W drużynie ze stolicy Podkarpacia gra także była zawodniczka Łódzkiego Klubu Sportowego. Mowa tutaj Ann Kalandadze, która w zeszłym sezonie wywalczyła w Łodzi brązowy medal mistrzostw Polski.

Fot. Łukasz Żuchowski