Siatkówka

Jak feniks z popiołu! Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

Charakter! Tak można opisać zwycięstwo Wiewiór po pełnym napięcia i emocji drugim meczu finałowym biało-czerwono-białych, które triumfują nad Developresem Rzeszów 3:2 . Dzięki temu zwycięstwu ełkaesianki wyrównują stan rywalizacji o tytułu mistrza Polski, zapowiadając niesamowitą walkę w kolejnym starciu już w środę w Łodzi.

W pierwszym secie to siatkarki Developresu Rzeszów od samego początku odskoczyły bardzo ŁKS-owi. Ich ataki i precyzyjne zagrania pozwoliły im zdobyć znaczną przewagę punktową. Mimo starań ełkaesianek nie zdołały one odwrócić losów seta i musiały pogodzić się z dotkliwą porażką. Developres dominował na boisku, wykorzystując swoje umiejętności i zdobywając kolejne punkty, co sprawiło, że ŁKS znalazł się w bardzo trudnej sytuacji już od początku.

W drugim secie „Rysice” kontynuowały swoją dobrą grę, utrzymując inicjatywę. Mimo że ŁKS starał się odpowiedzieć skutecznymi atakami, rywalki utrzymywały przewagę punktową. Pojedynek był intensywny, a Developres wykazał się doskonałą organizacją w przyjęciu i skutecznymi atakami. Biało-czerwono-białe starały się zmienić bieg wydarzeń, jednak nie były w stanie odrabiać strat i przegrały drugi set z wynikiem 25:18.

W trzecim secie to właśnie biało-czerwono-białe w końcu się odegrały się i cieszyły się na koniec seta po wyrównanej walce 26:24, ustalając tym samym kontakt setowy z rywalem. Ełkaesianki nie poddały się i pokazały, że są zdeterminowane do walki do ostatniego punktu, co tylko podgrzewa atmosferę tego finałowego starcia.

W czwartej partii to ponownie ełkaesianki, potwierdziły swoją determinację i wygrały z zespołem Developresu Rzeszów, tym razem z wynikiem 25:23. To zwycięstwo było bardzo istotne ponieważ udało im zrównać się setowo z rywalkami i teraz decydujący piąty set będzie rozstrzygający o ostatecznym triumfie. Ełkaesianki nie ustępują w swojej walce i dają z siebie wszystko, aby zdobyć tytuł mistrzyń Polski w siatkówce.

W tie-breaku ŁKS-Łódź pokazał, dlaczego są uważane za jedną z najbardziej utalentowanych drużyn w Polskiej siatkówce. Z determinacją i poświęceniem, ełkaesianki wróciły i wygrały decydujący set z wynikiem 15:12. To zwycięstwo pokazuje, że „Wiewióry” nie poddają się i jest są na tyle charakterne, aby zdobyć mistrzowski tytuł. Teraz, z wynikiem 1:1 , przyszłe starcie będzie jeszcze bardziej emocjonujące, a ŁKS z pewnością nie ustąpi pola łatwo, dążąc do wyjścia na prowadzenie w tej rywalizacji.

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(25:13; 25:18; 24:26; 23:25; 12:15)