Polki kończą udział w Mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski siatkarek zakończyła swój udział w Mistrzostwach Europy na ćwierćfinale. Polki nie dały rady Turczynkom i odpadły tuż przed strefą medalową.

Polki po wyjściu z grupy trafiły na reprezentację Ukrainy. Po trudnym meczu, pełnym niewymuszonych błędów i stresu podopieczne Jacka Nawrockiego zdołały wygrać 3:1 i zameldować się w ćwierćfinale.

Tam czekało jednak nie lada wyzwanie – przeciw Polkom stanęła bowiem reprezentacja Turcji. Po dwóch pierwszych setach nie było złudzeń, ani marzeń o sprawieniu niespodzianki. Turczynki wygrały kolejno do 18 i 14, bawiąc się tym tym grą. Trzecia partia była już formalnością – Turcja wygrała ją 25:23 odprawiając Polki do domu.

Pomimo niepowodzenia w turnieju, do udanych mogą go zaliczyć ełkaesianki – Klaudia Alagierska oraz Martyna Grajber. „Lala” była podstawą zawodniczką w talii Jacka Nawrockiego, zaś nowa przyjmująca w talii „Łódzkich Wiewiór” często meldowała się na parkiecie, dając dobre zmiany.

Obie siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego w najbliższym czasie dołącza do zespołu. Ich śladem po zakończeniu zobowiązań wobec reprezentacji pójdą również Roberta Ratzke oraz Veronica Jones-Perry.

fot. Polska Siatkówka