Pewna wygrana w pierwszym meczu półfinałowym! ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0

W pierwszym spotkaniu półfinałowym, siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego wygrały z BKS-em Bielsko-Biała 3:0, przybliżając się tym samym do finału mistrzostw Polski. Spotkanie rewanżowe  już we wtorek. 

Spotkanie rozpoczęło się bardzo udanie dla Wiewiór, którym udało się stworzyć solidną przewagę. Po faworytkach, a tak są stawiane Wiewióry, po których widać było bardzo dużą koncentracje, a przy tym głód zwycięstwa. Trener gości zdecydował się o czas przy stanie 6:2, co zaprocentowało dla jego zespołu. Przyjezdne obudziły się i zaczęły odrabiać stratę. Set z czasem zaczął toczyć się punkt za punkt, jednak widać było cały czas w oczach Wiewiór ogromne skupienie, mimo pewnych przeciwności losu związanymi z decyzjami arbitrów, kończąc set z przewagą aż pięciu punktów.

Druga partia znów rozpoczęła się bardzo korzystnie dla ełkaesianek. BKS jednak nie spuszczał głowy i walczył. To jednak nie starczało, ełkaesianki były za mocne. Fenomenalnie funkcjonował blok razem z atakiem. Wiewióry napędzane dopingiem kibiców, pewnie zmierzały po zwycięstwo w drugiej partii.

Ostatni set tym razem bardzo dobrze rozpoczął się dla ekipy z Bielska-Białej. Rywalki pokazały, że nie poddały się i będą nadal walczyć jak równy z równym. Biało-czerowno-białe grały konsekwentnie, a to zaprocentowało, wychodząc pierwszy raz po ataku Zuzanny Góreckiej na prowadzenie 8:7. Kolejna część seta była wyrównana. Obie ekipy punktowały punkt za punkt. Jednak w najważniejszym momencie to ełkaesianki pokazały swoje najlepsze oblicze, zdobywając ostanie trzy punkty!

MVP tego spotkania została Aleksandra Gryka.

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0
(25:20; 25:19; 25:22)