Piłka NożnaWypowiedzi

Maciej Śliwa: Myślę, że odnajdę się w stylu gry ŁKS-u

Maciej Śliwa na łamach ŁKS TV opowiedział o swoich pierwszych odczuciach, po podpisaniu kontraktu z Łódzkim Klubem Sportowym. Pomocnik wierzy, że szybko odnajdzie się w stylu gry biało-czerwono-białych.

Wybrałem ŁKS dlatego, że podoba mi się styl w jakim gra. Myślę, że się w nim odnajdę. Też lubię grać dużo piłką po ziemi. Taki styl odpowiada mi jako zawodnikowi. Gdy usłyszałem o temacie ŁKS-u to nie było dużo zastanawiania się i tą decyzję podjęliśmy bardzo szybko, razem z menedżerem i rodziną. Stadion ŁKS-u jest fantastyczny i nie mogę się doczekać, kiedy na niego wyjdę i będzie wypełniony przez kibiców – powiedział 21-latek.

Co może dać drużynie ŁKS-u Maciej Śliwa i jakie cele ma po transferze do Łodzi?

– Moje mocne strony to drybling i szybkość. Myślę, że dodam drużynie jakości w ofensywie. Taki mam właśnie plan. Powrót do I ligi traktuję jako nie krok w tył, a krok do przodu. Trafienie do ŁKS-u to duża szansa i mam nadzieję, że w tym roku zrobimy awans i będziemy grać już razem w Ekstraklasie – dodał.

W szatni Łódzkiego Klubu Sportowego, Śliwa spotka dwóch znajomych, z którymi przecięły się jego drogi w trakcie kariery piłkarskiej. Ponadto gracz ma w Łodzi rodzinę, co zapewne pomoże mu w szybszej aklimatyzacji.

W ŁKS-ie znam się z Dawidem Kortem i Mieszkiem Lorencem. Z „Korcikiem” grałem razem w dwóch klubach – w Krakowie i Legnicy. Z Mieszkiem poznałem się jak byłem na testach w Legii i spotkaliśmy się też na kadrze. W Łodzi mam brata i chrzestną, więc moja rodzina mieszka tutaj od dłuższego czasu – zakończył.