Fortuna 1. LigaMultimediaPiłka Nożna

Podsumowanie 20. kolejki Fortuna I Ligi [WIDEO]

Dwudziesta seria gier bieżącego sezonu Fortuna 1 Ligi oprócz nie małych emocji sportowych przyniosła również nieco sędziowskich kontrowersji. Po pierwszoligowym weekendzie doszło również do kilku przetasowań w tabeli.

Najciekawiej zapowiadający się mecz tej kolejki – Arka Gdynia – Górnik Łęczna – z całą pewnością nie zawiódł kibiców. W pierwszej połowie nie doświadczyliśmy bramek, te przyszły dopiero po czerwonej kartce, którą obejrzał Arkadiusz Kacperkiewicz. Wicelider z Łęcznej wykorzystał grę w przewadze i strzelając „Śledziom” dwie bramki zgarnął kolejny już komplet punktów.

Dwudziestą kolejkę rozpoczęliśmy w Bełchatowie, gdzie GKS podejmował Termalikę. W asyście kontrowersji sędziowskich lider tabeli pokonał 2:1 walczących o utrzymanie „Brunatnych”, choć bełchatowianie postawili twarde warunki.

Sobotnie emocje rozpoczął mecz na szczycie w Gdyni, gdzie Arka uległa 0:2 Górnikowi Łęczna. Punktualnie 0 godzinie 13 rozpoczęły się dwa mecze, które przyniosły małe zmiany w czołówce tabeli. ŁKS ograł na wyjeździe Stomil Olsztyn, a GKS Tychy nie dał rady Sandecji i to łodzianie wskoczyli na trzecie miejsce podium. W popołudniowych potyczkach Resovia zremisowała z Miedzią LegnicaZagłębie Sosnowiec uległo Odrze Opole, a prowadzona przez tymczasowego trenera Korona Kielce ograła Puszczę Niepołomice. Sobotę zamknęło zwycięstwo Radomiaka Radom nad GKS-em Jastrzębie.

Pierwszoligowy weekend zamknęło zwycięstwo Widzewa nad Chrobrym Głogów.

Wyniki spotkań 20. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Piątek, 12.03

GKS Bełchatów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2

Sobota, 13.03

Arka Gdynia – Górnik Łęcza 0:2
Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:2
Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy 2:1
Resovia Rzeszów – Miedź Legnica 0:0
Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 0:2
Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 1:0
Radomiak Radom – GKS Jastrzębie 2:0

Niedziela, 14.03

Widzew – Chrobry Głogów 1:0

fot. Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119