Zagrajcie z sercem, ze spokojną głową… Zapowiedź 66. ligowych Derbów Łodzi

Wszystko inne nie ma znaczenia, liczą się tylko derby. Już w sobotę czeka nas kolejna, 66. już odsłona świętej wojny w Łodzi. I choć oba zespoły podejdą do meczu z zupełnie innymi celami, możemy być pewni jednego – emocji na pewno nie zabraknie! 

Mało jest spotkań odbywających się na drugim poziomie rozgrywkowym, które przyciągają uwagę kibiców w całej Polsce. Pomimo odmiennych nastrojów w obozie Łódzkiego Klubu Sportowego Widzewa w sobotę możemy spodziewać się niezwykle emocjonującego, a zapewne i zaciętego widowiska.

„Rycerze Wiosny” zwycięstwem w poprzedniej kolejce na chwilę uciekli z ostrza noża. W obliczu coraz mocniejszej grupy pościgowej, która poluje na drugie miejsce w 1 lidze ełkaesiacy muszą jednak zacząć punktować, a najlepiej zbudować podobną serię do tej z rundy jesiennej. Nie ma lepszej okazji na komplet punktów i jednoczesne mocne podbudowanie morale zespołu jak zwycięstwo w meczu derbowym.

Piłkarze Widzewa z kolei z przytupem weszli w rozgrywki w nowym roku. Cztery punkty zanotowane w dwóch meczach pozwalają beniaminkowi uciec z środa tabeli i coraz realniej myśleć o strefie barażowej.

Wypowiedzi przed meczem

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u):Patrząc na 1 ligę każda drużyna jest inna niż w pierwszej rundzie, jest to rzecz normalna, naturalna. Dla nas Widzew jest kolejnym rywalem na drodze, która ma nas doprowadzić do naszego celu. Oceniam Widzew tak jak każdego rywala w 1 lidze, a nie ma w tej lidze łatwych spotkań, z każdym jest ciężko.

Enkeleid Dobi (trener Widzewa):Gdybym się czegoś obawiał, to nie zostałbym trenerem Widzewa, tylko klubu z okręgówki, gdzie jest spokój. ŁKS robi swoje, my też będziemy robić swoje. Chcemy odebrać atuty rywalom i pokazać im nasze. Na boisku nie grają tylko umiejętności, ale też charakter, poświęcenie czy kilka innych elementów. Na pewno jesteśmy na innym etapie niż jesienią. Jedziemy na ŁKS po zwycięstwo, bo bardzo potrzebujemy tych punktów.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 18. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole biało-czerwono-białych nie zobaczymy na murawie kontuzjowanego Samu Corrala oraz wracającego powoli do zajęć Adama Marciniaka. Do rywalizacji meczowej nie jest jeszcze gotowy Marcel Wszołek. 

Enkeleid Dobi nie będzie mógł skorzystać z Mateusza Możdżenia, który musi pauzować za kartki. Z urazami borykają nadal się Petar Mikulić i Miłosz Mleczko. Pod znakiem zapytania stoi występ Merveille’a Fundambu i Patryka Stępińskiego.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u z Widzewem będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Asystenci: Dawid Golis, Tomasz Niemirowski

Sędzia techniczny: Marcin Szrek

Przewidywane składy:

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Piotr Janczukowicz, Pirulo – Łukasz Sekulski.

Widzew: Jakub Wrąbel – Łukasz Kosakiewicz, Daniel Tanżyna, Krystian Nowak, Kacper Gach – Patryk Mucha, Mateusz Michalski, Marek Hanousek, Piotr Samiec-Talar – Marcin Robak, Przemysław Kita.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Widzew

Maks Rozwandowicz przed meczem z Widzewem

Konferencja prasowa trenera Wojciecha Stawowego

Sytuacja kadrowa przed 66. Derbami Łodzi

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Widzew

Historia meczów ŁKS – Widzew

Raport kartkowy przed meczem z Widzewem

Zapowiedź 19. kolejki Fortuna 1. Ligi

Ensar Arifović przed derbami Łodzi

Marcin Mięciel przed derbami Łodzi

Marek Saganowski przed derbami Łodzi 

O rywalu…Widzew 

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport