Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Zapowiedź 31. kolejki Fortuna 1. Ligi

Już za moment rozpocznie się 31. seria gier Fortuna 1. Ligi. W ten weekend będziemy mogli zobaczyć dwa ważne pojedynki w czubie tabeli, starcie drużyn goniących strefę barażową, a co najważniejsze – pierwszy raz od października Rycerze Wiosny będą dopingowani przez kibiców na stadionie.

Weekend na boiskach Fortuna 1. Ligi przywitamy w Bełchatowie, gdzie miejscowy GKS zagra z walczącym o bezpośredni awans do Ekstraklasy Radomiakiem. Będzie to jedyne spotkanie tego wieczoru. Jeśli pójdzie ono po myśli przyjezdnych ich uwaga skupi się na sobotnich spotkaniach, które mogą zadecydować o tym czy awansują na drugie miejsce w tabeli.

W sobotę pierwszoligowe zmagania rozpoczniemy dwoma spotkaniami. Pierwsze to hitowe starcie GKS-u Tychy z Termalicą. Nikt nie może pozwolić sobie na błędy, gdyż reszta stawki goni dwa pierwsze miejsca. Drugim będzie mecz Zagłębia Sosnowiec GKS-em Jastrzębie, ważnym w kontekście walki o utrzymanie. Następnie przeniesiemy się do Olsztyna, w którym Stomil podejmie ostatniego rywala Rycerzy Wiosny – Puszczę Niepołomice. Dumą Warmii zatrzęsła informacja o rezygnacji jej aktualnego właściciela większościowego, Michała Brańskiego, co może mieć wpływ na grę zawodników biało-niebieskich. Wieczorem, o 19:08 ŁKS podejmie u siebie Górnika Łęczna, w drugim tego dnia starciu w czubie tabeli. Dla obydwu zespołów będzie to kolejne ze spotkań z serii „walka o wszystko”. Łodzianie muszą wygrać aby spokojnie utrzymać się w barażach i kontynuować marzenia o bezpośrednim awansie (choć jak wyliczył Paweł Mogielnicki z portalu 90minut.pl wynoszą one 0,1%). Goście zaś, jeśli przegrają ryzykują opuszczenie strefy barażowej. W ostatnim meczu tego dnia spotkają się Odra Opole Miedź Legnica, również żywo zainteresowane wynikiem wcześniejszego spotkania, gdyż wygrywając mogą się zbliżyć do baraży, a w przypadku gości nawet wejść na 6. miejsce.

Pierwszy gwizdek na boiskach I ligi usłyszymy w niedzielę na stadionie Arki Gdynia, która podejmie u siebie Widzew. Gospodarze są w dobrej formie i nie zapowiada się, aby chcieli łatwo odpuścić walkę o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Wieczorem rozegrane zostaną ostatnie dwa spotkania tej kolejki. Resovia podejmie u siebie Koronę Kielce, zaś Sandecja Nowy Sącz zagra z Chrobrym Głogów.

Rozkład jazdy 31. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Piątek, 21 maja:
17:40 GKS Bełchatów – Radomiak Radom

Sobota, 22 maja:
12:40 GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12:40 Zagłębie Sosnowiec – GKS Jastrzębie
17:00 Stomil Olsztyn – Puszcza Niepołomice
19:08 ŁKS Łódź – Górnik Łęczna
19:45 Odra Opole – Miedź Legnica

Niedziela, 23 maja:
12:40 Arka Gdynia – Widzew
19:05 Resovia Rzeszów – Korona Kielce
19:10 Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119