Zapowiedź 31. kolejki Fortuna 1. Ligi

Już za moment rozpocznie się 31. seria gier Fortuna 1. Ligi. W ten weekend będziemy mogli zobaczyć dwa ważne pojedynki w czubie tabeli, starcie drużyn goniących strefę barażową, a co najważniejsze – pierwszy raz od października Rycerze Wiosny będą dopingowani przez kibiców na stadionie.

Weekend na boiskach Fortuna 1. Ligi przywitamy w Bełchatowie, gdzie miejscowy GKS zagra z walczącym o bezpośredni awans do Ekstraklasy Radomiakiem. Będzie to jedyne spotkanie tego wieczoru. Jeśli pójdzie ono po myśli przyjezdnych ich uwaga skupi się na sobotnich spotkaniach, które mogą zadecydować o tym czy awansują na drugie miejsce w tabeli.

W sobotę pierwszoligowe zmagania rozpoczniemy dwoma spotkaniami. Pierwsze to hitowe starcie GKS-u Tychy z Termalicą. Nikt nie może pozwolić sobie na błędy, gdyż reszta stawki goni dwa pierwsze miejsca. Drugim będzie mecz Zagłębia Sosnowiec GKS-em Jastrzębie, ważnym w kontekście walki o utrzymanie. Następnie przeniesiemy się do Olsztyna, w którym Stomil podejmie ostatniego rywala Rycerzy Wiosny – Puszczę Niepołomice. Dumą Warmii zatrzęsła informacja o rezygnacji jej aktualnego właściciela większościowego, Michała Brańskiego, co może mieć wpływ na grę zawodników biało-niebieskich. Wieczorem, o 19:08 ŁKS podejmie u siebie Górnika Łęczna, w drugim tego dnia starciu w czubie tabeli. Dla obydwu zespołów będzie to kolejne ze spotkań z serii „walka o wszystko”. Łodzianie muszą wygrać aby spokojnie utrzymać się w barażach i kontynuować marzenia o bezpośrednim awansie (choć jak wyliczył Paweł Mogielnicki z portalu 90minut.pl wynoszą one 0,1%). Goście zaś, jeśli przegrają ryzykują opuszczenie strefy barażowej. W ostatnim meczu tego dnia spotkają się Odra Opole Miedź Legnica, również żywo zainteresowane wynikiem wcześniejszego spotkania, gdyż wygrywając mogą się zbliżyć do baraży, a w przypadku gości nawet wejść na 6. miejsce.

Pierwszy gwizdek na boiskach I ligi usłyszymy w niedzielę na stadionie Arki Gdynia, która podejmie u siebie Widzew. Gospodarze są w dobrej formie i nie zapowiada się, aby chcieli łatwo odpuścić walkę o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Wieczorem rozegrane zostaną ostatnie dwa spotkania tej kolejki. Resovia podejmie u siebie Koronę Kielce, zaś Sandecja Nowy Sącz zagra z Chrobrym Głogów.

Rozkład jazdy 31. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Piątek, 21 maja:
17:40 GKS Bełchatów – Radomiak Radom