Pozostać w czubie tabeli. Zapowiedź meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza

W niedzielne popołudnie ełkaesiacy podejmą na Stadionie Króla Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, spadkowicza z Ekstraklasy i jednego z kandydatów do ponownego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dla biało-czerwono-białych wygrana oznaczać będzie pozostanie na czołowych pozycjach w tabeli, a jednocześnie zdobycie przewagi nad jednym z rywali w walce o jak najwyższą lokatę.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):Pamiętajmy o tym, że jest to spadkowicz z Ekstraklasy więc tak, jak było to tutaj w ŁKS-ie, po spadku są żądni szybkiego powrotu. Jak patrzę na ten skład to mają szeroki wachlarz, jeśli chodzi o zawodników. Mogą tam wybierać, rotować i tak naprawdę do końca nie wiemy jakiego składu się spodziewać w niedzielę. Myślę, że mają duży potencjał, aczkolwiek na ten moment jeszcze nie w pełni wykorzystany.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela ligowa

Sytuacja kadrowa

W meczu nie zobaczymy na pewno Macieja Dąbrowskiego, który pauzuje po zobaczeniu w ostatnim meczu czwartej żółtej kartki w tym sezonie. Z powodu urazu w kadrze nie będzie także Bartosza Szeligi. W meczowej dwudziestce powinni za to pojawić się nowi piłkarze – Grzegorz Glapka oraz Artemijus Tutyskinas.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza będzie transmitowana na platformie Polsat BoxGO. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Asystenci: Adam Karasewicz, Krzysztof Stępień.

Sędzia techniczny: Damian Gawęcki.

Sędziowie VAR: Piotr Urban, Tomasz Marciniak.

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Mieszko Lorenc, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski – Jan Kuźma, Mateusz Kowalczyk, Dawid Kort – Pirulo, Nelson Balongo, Bartosz Biel

Termalika: Tomasz Loska – Andrej Kadlec, Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Marcel Błachewicz – Maciej Ambrosiewicz, Adam Radwański, Taras Zaviyskyi – Daniel Pietraszkiewicz, Tomas Poznar, Artem Polyarus

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport