Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Rozpoczynamy wiosenną walkę o Ekstraklasę od meczu przyjaźni. Zapowiedź meczu z GKS-em Tychy

Ełkaesiacy w sobotę rozpoczną batalię o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na stadion przy alei Unii Lubelskiej przyjedzie GKS Tychy i to starcie będzie określane meczem przyjaźni. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o 12:40. 

Po nieco ponad 2,5 miesięcznej przerwie zawodnicy ŁKS-u wracają do rywalizacji w rozgrywkach ligowych. W zaległym spotkaniu 17. kolejki Fortuna I ligi gracze Wojciecha Stawowego zmierzą się w siódmym zespołem w tabeli – GKS-em Tychy i będzie to pierwsze z trzech starć domowych z rzędu. Pierwotnie to spotkanie miało odbyć się 11 grudnia ubiegłego roku, ale z powodu zakażenia koronawirusem w zespole z Łodzi – mecz został przełożony.

Łodzianie w porównaniu do swojego najbliższego rywala, zdążyli już rozegrać jeden mecz o stawkę. 9 lutego ŁKS przegrał w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa 2:3 – choć biało-czerwono-biali zaprezentowali się z dobrej strony, w tym nowi zawodnicy – Mikkel Rygaard, Adam Marciniak oraz Piotr Janczukowicz.

Tyszanie mający również ekstraklasowe ambicje rozegrali zimą siedem meczów kontrolnych i spisywali się w nich w kratkę (3 wygrane, 1 remis, 3 porażki). Podopieczni Artura Derbina chcą mocno zacząć wiosenne granie i ich celem jest zajęcie miejsca w pierwszej szóstce na koniec rozgrywek.

Sobotni mecz przyjaźni zapowiada się bardzo emocjonująco nie tylko piłkarsko, ale także kibicowsko. Niestety z powodu pandemii na stadionie ŁKS-u nie pojawią się kibice.

Wypowiedzi przed meczem

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u):  Nie obawiam się niczego szczególnego, jeżeli chodzi o GKS Tychy. Przede wszystkim wierzę w swoją drużynę i to, co robiliśmy do tej pory. Natomiast każdego rywala szanujemy, ja też każdy zespół szanuje. Uważam, że GKS Tychy jest drużyną, która od kilku sezonów bardzo dobrze poczyna sobie na poziomie 1 ligi. To jest zespół doświadczony, ograny, dobrze poukładany, bardzo groźny.

Artur Derbin (trener GKS-u Tychy): Wybierzemy do składu tych piłkarzy, którzy będą najbardziej odpowiedni pod kątem ŁKS-u. To taka drużyna, która chce dominować przez posiadanie piłki, mają do tego sposobu gry odpowiednich zawodników, jest tam dużo gry kombinacyjnej, rotacji na pozycjach. Będziemy chcieli przeciwdziałać dobrą organizacją gry w defensywie, ale i również wykorzystać pewne mankamenty tej drużyny, bo nie jest tak, że ŁKS ich nie ma. Rywal zagrał dobry mecz w PP z Legią. Ten mecz da nam w jakimś stopniu odpowiedź, w który miejscu jesteśmy

Wyniki ostatnich spotkań

Aktualna tabela Fortuna I ligi

Sytuacja kadrowa

Trener Wojciech Stawowy nie będzie mógł skorzystać w najbliższym meczu z kontuzjowanego Samu Corrala. Hiszpana nie zobaczymy już na murawie w tym sezonie. Do gry nie jest jeszcze gotowy Marcel Wszołek. Z kolei zaś za kartki pauzuje trio: Dragoljub Srnić, Maksymilian Rozwandowicz i Adrian Klimczak. Reszta składu jest do dyspozycji trenera.

W zespole gości nie zobaczymy w sobotę trzech zawodników. Zawieszony za kartki jest Dominik Połap, a z kontuzjami borykają się Michał Staniucha i Krzysztof Wołkowicz. 

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u z GKS-em Tychy będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie)

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Maciej Wolski – Jakub Tosik, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez – Michał Trąbka, Pirulo – Piotr Janczukowicz.

GKS: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga – Kacper Piątek, Wiktor Żytek, Łukasz Norkowski, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel – Szymon Lewicki.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – GKS

Kornel Paszkiewicz sędzią meczu z GKS-em Tychy

Bartosz Biel przed meczem z ŁKS

O rywalu…GKS Tychy

Wojciech Stawowy: Nie obawiamy się GKS-u Tychy

Ricardinho nie zagra z GKS-em Tychy. Ma być gotowy na mecz Odrą Opole

Jakub Tosik: GKS Tychy jest w stanie wygrać z każdym w tej lidze

Historia meczów: Z Tychami w lidze po raz jedenasty

Raport kartkowy przed meczem z GKS-em Tychy: Trzech piłkarzy pauzuje

Sytuacja kadrowa przed meczem z GKS-em Tychy

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119