Historia meczów: Z Tychami w lidze po raz jedenasty

W pierwszym spotkaniu ligowym w tym roku Łódzki Klub Sportowy zmierzy się przy alei Unii Lubelskiej w meczu przyjaźni z GKS-em Tychy. Będzie to jedenasty ligowy pojedynek obu klubów.

Nieco lepszym bilansem wygranych spotkań może pochwalić się zespół biało-czerwono-białych. Łodzianie wygrali trzy z dziesięciu spotkań z tyszanami. GKS dwukrotnie zgarniał trzy punkty (choć raz bez gry, bo ŁKS wycofał się z rozgrywek w sezonie 2012/13). Najwięcej meczów ŁKS-u z „Tyskimi” kończyło się remisami, bo aż połowa (5). Bilans bramkowy jest na remis (10-10).

Pierwsze spotkania łódzko-tyskie odbyły się w sezonie 1974/75 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zarówno w Łodzi jak i w Tychach drużyny dzieliły się punktami (0:0 i 1:1).

W lidze ostatni raz biało-czerwono-biali rywalizowali z „Trójkolorowymi” w rozgrywkach 2018/19, zakończonym awansem łodzian do PKO BP Ekstraklasy. Przy alei Unii padł bezbramkowy remis, a z kolei na Stadionie Miejskim w Tychach, rozpędzony wówczas ŁKS wygrał 2:0, po trafieniach Bryły i Ramireza.

Warto wspomnieć, że oba zespoły spotkały się w poprzednim sezonie w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Drużyna prowadzona wówczas przez Kazimierza Moskala uległa tyszanom 0:2 i to GKS awansował do ćwierćfinału.

Jedenasty pojedynek ligowy Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Tychy odbędzie się w sobotę 20 lutego o 12:40.

Bilans meczów ligowych ŁKS – GKS Tychy

Mecze: 10

Wygrane ŁKS: 3

Remisy: 5

Wygrane GKS-U: 2

Bramki: 10-10

Foto: Tychy.info

Pięć ostatnich spotkań ŁKS-u z GKS-em:

13 kwietnia 2019: Fortuna I liga

GKS Tychy – ŁKS Łódź 0:2

Bramki: Bryła 7, Ramirez 82

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak – Ramirez, Piątek, Bielak, Łuczak (Pyrdoł 90), Bryła (Wolski 76) – Sekulski (Kujawa 68)

22 września 2018: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – GKS Tychy 0:0

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz – Pyrdoł (Kujawa 57), Bielak, Wolski, Łuczak (Kostyrka 80), Ramirez – Bryła.

Sezon 2012/13: I liga

ŁKS Łódź – GKS Tychy 0:3 (walkower)

ŁKS wycofał się z rozgrywek po 22. kolejce

28 października 2012: I liga

GKS Tychy – ŁKS Łódź 3:1

Bramki: Folc 20, 61, K.Kaczmarek 90-sam – P.Kaczmarek 85-k.

Skład ŁKS: Wyparło – Sasin, Gieraga, Borsukow, Jurkowski – K.Kaczmarek, Brud, Sarafiński (Kuklis 46), Poźniak (A.Golański 76), P.Kaczmarek – Stąporski (Więzik 46)

Sezon 1976/77: I liga

ŁKS Łódź – GKS Tychy 3:1

Bramki: Milczarski 50, 57, Dziuba 59