Fortuna Puchar PolskiNewsPiłka Nożna

Mikkel Rygaard w „11” 1/8 Fortuna Pucharu Polski!

Jak zaliczać debiuty, to tylko takie! Mikkel Rygaard w spotkaniu 1/8 Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa rozegrał pełne 90 minut i pokazał się z niezłej strony. Dobrą dyspozycję Duńczyka docenił również serwis laczynaspilka.pl, który umieścił go w „11” 1/8 finału Pucharu Polski.

Mikkel Rygaard w spotkaniu z Legią Warszawa (2:3) zaliczył swój oficjalny debiut w biało-czerwono-białych barwach. I choć Duńczyk potrzebował chwili czasu, żeby wejść na swoje optymalne obroty, to z całą pewnością może zaliczyć ten występ do udanych. Mikkel pokazał się z dobrej strony zarówno w ofensywie, jak i w defensywie, będąc przy tym niemalże w każdej części boiska. Podobnego zdania był oficjalny portal PZPN-u – laczynaspilka.pl – który umieścił pomocnika ŁKS-u w „11” tej fazy rogrywek.

„Jeden z dwóch wyróżnionych miejscem w naszej jedenastce zawodników, których drużyny nie awansowały do ćwierćfinałów. Jednak debiutujący w ŁKS-ie Duńczyk pokazał, że kandydat do powrotu do Ekstraklasy może mieć z niego na wiosnę pociechę. Jako środkowy pomocnik miał jeden z najwyższych wyników dryblingów w zespole (siedem), do tego wysoką dokładność podań (84%) i nieźle spisywał się w defensywie (9 przechwytów)” – możemy przeczytać w uzasadnieniu wyboru Duńczyka do „11” 1/8 Pucharu Polski.

fot. Łukasz Żuchowski