Oficjalnie: Brudnicki wypożyczony do Unii Janikowo

Michał Brudnicki spędzi najbliższy sezon na trzecioligowych boiskach. Bramkarz Łódzkiego Klubu Sportowego został wypożyczony do końca sezonu 2019/20 do Unii Janikowo. 

22-latek trafił na stadion przy Alei Unii w 2018 roku z Sokoła Aleksandrów Łódzki. W pierwszym zespole łodzian nie zdążył zadebiutować, a spowodowane to było głównie ciężką kontuzją kolaną, której nabawił się podczas sparingu z Górnikiem Polkowice (lato 2018). Po powrocie do pełnej sprawności Michał zagrał tylko w jednym meczu kontrolnym ŁKS-u z Kotwicą Kołobrzeg. Teraz najbliższy rok spędzi w zespole beniaminka drugiej grupy trzeciej ligi.

– Rok temu jasno określona była ścieżka rozwoju Michała. Niestety, kontuzja zweryfikowała nasze i Michała plany. Teraz poprzez odbudowę w Unii, gdzie Michał będzie regularnie występował w rozgrywkach ligowych, mamy nadzieję na powrót na właściwe tory – powiedział Krzysztof Przytuła.

– Znając upór i ambicję zawodnika, jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie. A ze strony klubu dołożymy wszelkich starań, aby Michałowi w tym pomóc – dodał dyrektor sportowy łodzian.

Brudnicki jest czwartym zawodnikiem ŁKS-u, który spędzi najbliższy sezon na wypożyczeniu. Wcześniej podobną drogę obrali Oskar Koprowski (Gryf Wejherowo), Jakub Romanowicz (Pogoń Siedlce) i Mikołaj Maschera (Kotwica Kołobrzeg).