Czas na 65. derby Łodzi! Zapowiedź spotkania z Widzewem

To już jutro! Po nieco ponad trzyletniej przerwie Łódzki Klub Sportowy znów zmierzy się w derbowym spotkaniu z Widzewem. Spotkanie rozpocznie się na obiekcie przy alei Piłsudskiego około godziny 19:08.

Oba zespoły przystępują do 65. derbów Łodzi w zupełnie innych humorach. ŁKS po dwóch pewnych zwycięstwach z Odrą Opole i Stomilem Olsztyn zajmuje drugiej miejsce w tabeli bez straty choćby jednej bramki. Z kolei Widzew zaliczył twarde lądowanie w pierwszoligowej rzeczywistości. Podopieczni Enkeleida Dobiego w kiepskim stylu musieli uznać wyższość Radomiaka Radom oraz Chrobrego Głogów.

Jak mówi klasyk – derby rządzą się swoimi prawami. Derby to coś więcej niż mecz i przed pierwszym gwizdkiem miejsce w tabeli schodzi na dalszy plan. Liczy się tylko to co tu i teraz. Zwycięstwo nad lokalnym rywalem i dominacja w mieście to największa nagroda dla kibica piłkarskiego.

Sympatycy ŁKS-u będą po raz kolejny z rzędu nie będą mogli się pojawić na stadionie Widzewa, ale nasz klub stanął na wysokości zadania i 700-osobowa grupa fanów biało-czerwono-białych będzie wspólnie przeżywała mecz derbowy na specjalnie zamontowanym telebimie obok stadionu przy alei Unii Lubelskiej.

Wypowiedzi trenerów

Enkeleid Dobi: Najlepszą obroną jest atak, ale czego bym nie powiedział, to wszystko zweryfikuje boisko. Na pewno nie zmienimy naszego stylu. Chcemy grać dobrą piłkę, jednak tym razem nie tylko dobrą, lecz również solidną, bo potrzebujemy punktów. Takie będzie nasze podejście do tego meczu. Styl jest ważny, lecz czasem może zejść na drugi plan. Kibice zobaczą solidne zawody w naszym wykonaniu. Mam nadzieję, że wynik będzie po naszej stronie. ŁKS to bardzo dobry zespół. Trener Stawowy miał dużo czasu na budowę drużyny, dużo więcej niż my. Wiemy jednak, jak na początku wyglądały ich wyniki. Trener ma swój pomysł na drużynę i chce go przełożyć na boisko. ŁKS na pewno będzie faworytem, bo ma sześć punktów oraz siedem zdobytych bramek. Mamy do nich szacunek, ale mamy przede wszystkim szacunek do samego siebie.

Wojciech Stawowy: Nastroje są bojowe tak jak przed każdym meczem, oczywiście z tą świadomością, że są to derby i na pewno jest to inny mecz niż te, które się rozgrywa w lidze. Ważny aspektem tego meczu jest prestiż. Wiemy, że ten mecz jest bardzo ważny dla kibiców. Nie budujemy jednak sztucznej presji. Mamy świadomość swojego potencjału. Wiemy też, że stajemy na przeciwko silnego rywala. Z dużą nadzieją podchodzimy do tego spotkania.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi

Sytuacja kadrowa

Trener Wojciech Stawowy przed spotkaniem derbowym ma do dyspozycji wszystkich zawodników, oprócz wyłączonego z gry na dłuższy czas Marcela Wszołka. Poza kadrą meczową znajdą się Kamil Dankowski i Daniel Celea. Obaj piłkarze nie są jeszcze gotowi do gry, ale zgodnie z zapowiedziami trenera ŁKS-u, ten pierwszy ma szansę na debiut już w sobotę w Sosnowcu.

W zespole gospodarzy na pewno nie zobaczymy kontuzjowanego Petara Mikulicia, który boryka się z poważną kontuzją kolana oraz Przemysława Kity. Były zawodnik ŁKS dochodzi do siebie po urazie i nie jest jeszcze gotowy do gry.

Transmisja

Spotkanie derbowe pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym i Widzewem będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport News. Transmisja rozpocznie się o 18:45. Dwadzieścia pięć minut później rozbrzmi pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Asystenci: Bartłomiej Lekki, Wojciech Szczurek

Sędzia techniczny: Paweł Dziopak

Przewidywane składy

Widzew: Miłosz Mleczko – Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Patryk Stępiński – Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdzeń, Merveille Fundambu, Mateusz Michalski, Michael Ameyaw – Marcin Robak.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Jakub Tosik, Michał Trąbka – Pirulo, Adam Ratajczyk – Samu Corral.

Przeczytaj także o meczu ŁKS – Widzew

Historia meczów ŁKS-u z Widzewem

O rywalu…Widzew

Rozwandowicz jedynym piłkarzem ŁKS z występem w derbach Łodzi

Sebastian Jarzębak rozjemcą 65. Derbów Łodzi

Jak piłkarze z obecnej kadry ŁKS radzili sobie w spotkaniach derbowych?

Rafał Kujawa: Serce mówi 3:0, a rozum, że będzie to długi i ciężki mecz

Maksym Kowal: Gola z meczu derbowego zapamiętam do końca życia