Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Oficjalnie: Julian Mordasiewicz zawodnikiem ŁKS!

Kolejny młody talent dołączył do Łódzkiego Klubu Sportowego. Trzyletnią umowę z klubem podpisał 15-letni Julian Mordasiewicz z AKS SMS Łódź. Jego umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku. 

Mordasiewicz jest wychowankiem Górnika Wałbrzych i występuje na pozycji pomocnika, a konkretnie na „dziesiątce”. Treningi w tym klubie rozpoczął w wieku 5 lat. W 2017 roku Julek trafił na testy do AKS SMS Łodź i został zawodnikiem tego klubu. Nowy zawodnik ŁKS-u podczas swojej krótkiej przygody z piłką miał m.in. okazję wyjazdu na obóz szkoleniowy z Borussią Dortmund.

W trakcie przygody w AKS SMS Mordasiewicz współpracował z jednym z trenerów akademii Łódzkiego Klubu Sportowego Krystianem Ilinickim.

– Julek jest przede wszystkim piłkarzem, jak na swój wiek, świetnie wyszkolonym technicznie. Ma bardzo dobrą koordynację i zmysł do gry kombinacyjnej. To taki typowy „wolny elektron”, który stale wprowadza zamieszanie w szeregach rywala. A przy tym potrafi jeszcze zaskoczyć bramkarzy kąśliwym uderzeniem z dystansu – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Ilinicki.

Sam zawodnik nie może się doczekać gry z przeplatanką na piersi i dołączenia do Szkoły Marcina Gortata, gdzie rozpocznie edukację w drugiej klasie liceum.

 ŁKS to wielki klub i mam tu spore pole do popisu, aby się rozwinąć jako piłkarz. Są tutaj bardzo dobre warunki do gry i spodobał mi się bardzo plan, który klub ma na moją osobę. Chciałbym jak najszybciej ciężką pracą zapracować na możliwość trenowania z pierwszym zespołem – powiedział młody pomocnik.