Oficjalnie. Łódzki Klub Sportowy ma nowego napastnika!

Łódzki Klub Sportowy kontynuuje pozyskiwanie nowych zawodników, przed startem PKO BP Ekstraklasy. Najnowszym nabytkiem biało-czerwono-białych został Kay Tejan z Top Oss i trafia do Łodzi na zasadzie transferu gotówkowego. Napastnik z Holandii podpisał dwuletnią umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.

26-latek urodził się w Amsterdamie i rozpoczął przygodę z piłką w DWS Amsterdam. W sezonie 2015/16 występował w AFC Amsterdam. W 2016 roku przeniósł się do akademii Volendam, gdzie zadebiutował na zapleczu Eredivisie. W trakcie pobytu w tym klubie, głównie grał w czwartoligowym młodzieżowym zespole. Po dwóch latach spróbował swoich sił w czwartoligowym Quick Boys, gdzie strzelił 22 gole w 34 występach. 

Po roku zrobił kolejny krok w swojej karierze i trafił do trzecioligowego Kozakken Boys, gdzie spędził dwa lata. Przełomowym rokiem dla Tejana był 2021. Wówczas w wieku 24 lat, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt i dołączył do drugoligowego Top Oss. W sezonie 2021/22 zdobył 14 bramek i zanotował trzy asysty, w 36 występach na zapleczu Eredivisie. Poskutkowało to transferem do mocniejszego klubu. Przed startem kolejnych rozgrywek, holenderski napastnik został wypożyczony do Sheriffa Tyraspol. W Mołdawii spędził pół roku, w trakcie którego zagrał w 15 meczach i zdobył jedną bramkę. W koszulce mistrza Mołdawii wystąpił m.in. w eliminacjach do Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. W styczniu tego roku wrócił do Top Oss. W rundzie wiosennej zanotował trzy bramki i cztery asysty w 13 meczach. 

Kay Tejan to lewonożny środkowy napastnik, obdarzony bardzo dobrą techniką, uderzeniem, a także warunkami fizycznymi. 26-latek może też z powodzeniem występować na obu skrzydłach. W Łódzkim Klubie Sportowym będzie rywalizował o miejsce w składzie z Piotrem Janczukowiczem, Stipe Juriciem oraz Nelsonem Balongo. 

Były już gracz Top Oss, jest piątym nowym piłkarzem ŁKS, zakontraktowanym przed startem nowych rozgrywek. Na Aleję Unii trafili już Marcin Flis (Stal Mielec), Artemijus Tutyškinas (wykupienie z Crotone), Piotr Głowacki (Stal Rzeszów) oraz Engjëll Hoti (FK Partizani Tirana).

Już niebawem na łamach ŁKSFANS.pl pojawi się obszerna sylwetka nowego ełkaesiaka, przygotowana w oparciu o informacje od ekspertów, którzy z bliska przyglądali się karierze Kaya Tejana.

Kay, witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy powodzenia!

Foto: ŁKS Łódź