Piłka Nożna

U-19: Porażka Polaków w pierwszym meczu na ME. Grał Kowalczyk

Reprezentacja Polski do lat 19, rozpoczęła udział w Mistrzostwach Europy od porażki. Podopieczni selekcjonera Marcina Brosza ulegli Portugalii 0:2. W tym spotkaniu zagrał tylko jeden ełkaesiak.

Od pierwszej minuty wystąpił Mateusz Kowalczyk. Pomocnik ŁKS spędził na murawie 58 minut, po czym został zmieniony przez Igora Strzałka. Drugi z biało-czerwono-białych, Aleksander Bobek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Młody bramkarz jest numerem dwa w hierarchii bramkarzy na tym turnieju. Pierwszym wyborem Brosza, jest Oliwier Zych z Aston Villi, który również pełni rolę kapitana.

Portugalczycy wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie gry. Po dośrodkowaniu Hugo Felixa, do siatki po strzale głową trafił Gabriel Bras. Po zmianie stron, Felix do asysty dołożył gola. Gracz Benfiki wykorzystał błąd dwóch zawodników reprezentacji Polski i ładnym uderzeniem od słupka trafił na 2:0. Biało-czerwonych nie było stać choćby na bramkę kontaktową i mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Młodzi Polacy kolejne spotkanie grupowe rozegrają w czwartek. Ich rywalem będą gospodarze – reprezentacja Malty. Początek spotkania o 21:15.

U-19: Polska – Portugalia 0:2 (0:1)

Bramki: Bras 4′, Felix 60′

Polska: Zych – Drapiński (Smoliński 80′), Matysik, Matyjewicz, Lewicki (Brzozowski 69′)- Urbański, Kozubal (Kaczmarski 59′), Kowalczyk (Strzałek 58′), Bugaj (Biniek 69′), Pieńko – Majchrzak.

Ławka rezerwowych: Bobek – Przybyłko, Kowalski, Nsangou.

Portugalia: G.Ribeiro – Esteves, A.Ribeiro, Bras, Marques – Prioste (Goncalves 85′), da Rocha (N.Felix 46′), Gustavo Sa (Justo 67′) – H.Felix, R.Ribeiro (Nabian 85′), Borges (Fale 75′).

Ławka rezerwowych: De Carvalho Pinto – Fernandes, Gomes, Meireles.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119