Kolejny młody talent wzmocni ŁKS?

Łódzki Klub Sportowy penetruje rynek piłkarski w poszukiwaniu młodych utalentowanych zawodników. Do klubu w ostatnich dniach dołączyli Marcel Wszołek i Julian Mordasiewicz, a niewykluczone, że kolejnym będzie Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti z Escoli Varsovia.

Jak donosi Jakub Balcerski z portalu Sport.pl. ŁKS od zimy interesuje się utalentowanym pomocnikiem, ale transfer uniemożliwiła pandemia koronawirusa, co potwierdził prezes warszawskiej szkółki Wiesław Wilczyński. W rozmowy transferowe zaangażowany był m.in. Wojciech Stawowy, który jeszcze niedawno pełnił funkcję dyrektora sportowego Escoli. Teraz temat pozyskania Nigeryjczyka ma wrócić.

Ebenezer to jeden z najzdolniejszych zawodników Escoli Varsovia. Jest lewonożny, a na boisku może występować jako skrzydłowy lub środkowy napastnik. W sezonie 2019/20 rozegrał 16 meczów w Centralnej Lidze Juniorów U-19, w których strzelił trzy gole. W grudniu 2019 roku piłkarz przebywał na testach w Lechii Gdańsk, ale nie podpisał kontraktu z tym klubem. Rok wcześniej popularny „Kelly” otrzymał powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Nigerii do lat 17 na Puchar Narodów Afryki. Ostatecznie nie znalazł się w 21-osobowej kadrze, lecz nie z powodu umiejętności, a obowiązków szkolnych i klubowych. Od niedawna zawodnik posiada polskie obywatelstwo, co daje mu status młodzieżowca.

Profil piłkarza na portalu Transfermarkt

Foto: Magdalena Cieślak