Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Zróbcie to dla nas! Zapowiedź meczu z Arką Gdynia

Czy to już dziś? Takie pytanie zadają sobie kibice Łódzkiego Klubu Sportowego. Drużyna z alei Unii ma szansę awansować do Ekstraklasy już w piątek. Żeby tak się stało potrzebne jest uniknięcie porażki w Gdyni. Arka również ma swoje cele, bo walczy o awans do baraży. Ełkaesiacy jadą na Pomorze z jasnym celem i miejmy nadzieję, że uda się go zrealizować. Początek piątkowego spotkania o 20:30.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): Myślę, że wszyscy mamy świadomość, że ta liga dobiega końca. Zostały tylko dwa spotkania i tą kropkę na i, chcielibyśmy postawić jutro. Nie chcielibyśmy być zależni od nikogo. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to ciężki mecz, z tego powodu, że Arka też stawia wszystko na jedną szalę. Zawsze jest dobry moment na pierwszą wygraną w Gdyni i zawsze przychodzi taki mecz, kiedy te historie się przełamuje. Wiadomo, że jedziemy tam z takim nastawieniem, aby grać o zwycięstwo. Nie nastawiamy się na grę na remis. Chcemy zagrać tak jak w każdym meczu, ten mecz w Gdyni jest dobrą okazją, aby odwrócić te statystyki. Wszyscy mamy świadomość, że jeden punkt nam wystarczy, aby zapewnić sobie awans, ale większość trenerów wychodzi z założenia, że jeśli nastawiasz się na jeden punkt, to mogą być kłopoty. My absolutnie w tej sposób się nie nastawiamy.  

Ryszard Wieczorek (trener Arki):Widzę duży progres, ale niedoróbek jest mnóstwo. Trening trzeba przełożyć na taki ważny mecz jak z ŁKS-em. Rywal chce i potrafi grać w piłkę. To będzie konfrontacja dwóch dobrych zespołów. Chce się załapać do baraży i powalczyć o awans do Ekstraklasy, mają duże aspiracje, więc mecz będzie to bardzo zacięty. czekuję większego zaangażowania biegowego, drużynę na to stać. Parametry pokazują, że idzie ona w dobrą stronę, ale musi być aktywniejsza fizycznie. Wtedy będziemy lepiej funkcjonować. Czasu jest mało, ale nie będę narzekał czy płakał.

Wyniki ostatnich meczów 

Tabela po 32. kolejce Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W drużynie ŁKS-u, najprawdopodobniej nie zobaczymy Milana Spremo, który boryka się z kontuzją stawu skokowego. Poza grą nadal też Mieszko Lorenc. 

Z kolei w ekipie z Pomorza nie zagra wykartkowany Luan Capanni. Z powodu kontuzji nie zagrają też Martin Dobrotka i Adrian Purzycki. Pod znakiem zapytania występ Mateusza Stępnia, który w ostatnim meczu, musiał zejść z boiska z kontuzją. 

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Arką Gdynia będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Tak było jesienią

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Karol Arys (Szczecin)

Asystenci: Marek Arys, Marcin Janawa

Sędzia techniczny: Konrad Aluszyk

Sędziowie VAR: Łukasz Kuźma, Marcin Borkowski

Przewidywane składy

Arka: Daniel Kajzer – Michał Marcjanik, Ołeksandr Azackyj, Przemysław Stolc – Mateusz Stępień, Janusz Gol, Sebastian Milewski, Hubert Adamczyk, Omran Haydary, Kacper Skóra – Karol Czubak.

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyškinas – Michał Trąbka, Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk – Bartosz Szeliga, Pirulo – Piotr Janczukowicz.

Więcej o meczu Arka – ŁKS:

Pirulo gotowy na mecz z Arką

Konferencja prasowa Kazimierza Moskala przed meczem z Arką

Raport kartkowy przed meczem Arka – ŁKS

O Arce słów kilka

Obsada sędziowska meczu Arka – ŁKS

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport, Press Focus