Trener Moskal uspokaja: Z Pirulo wszystko w porządku

Pirulo musiał przedwcześnie opuścić plac gry w meczu z Resovią, co zaniepokoiło kibiców biało-czerwono-białych. Zaraz po meczu klub wyjaśnił, że Hiszpana złapały skurcze i nic poważnego mu się nie stało. Dziś te informacje potwierdził Kazimierz Moskal na konferencji prasowej.

– Z Pirulo wszystko jest w porządku, trenuje normalnie. Nie ma żadnego problemu, po prostu gdzieś tam zmęczenie dało znać o sobie, w tamtym meczu. Na pewno Pirulo jest zawodnikiem, który potrafi zrobić różnicę. Na pewno jest to nasz atut, ale tych kluczowych zawodników mamy jedenastu na boisku w każdym momencie. Chodzi o to, aby każdy dał z siebie, to co ma najlepsze. Nie może tylko opierać się na Pirulo, czy na innym zawodniku, bo to jest sport zespołowy – powiedział trener ŁKS.

Najlepszy strzelec Łódzkiego Klubu Sportowego, z żadną drużyną nie rozegrał tylu spotkać co z Arką Gdynia. Dla Hiszpana będzie to już dziewiąte starcie przeciwko klubowi z Pomorza. W ośmiu poprzednich starciach zdobył jedną bramkę (na wagę wygranej w półfinale baraży), oraz zanotował jedną asystę. 

Występy Pirulo w meczach z Arką

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport