Karol Arys sędzią meczu z Arką Gdynia!

Ełkaesiacy w piątek zawalczą w Gdyni z Arką o to, aby na kolejkę przed końcem Fortuna 1. Ligi, wywalczyć awans do Ekstraklasy. To kluczowe z punktu widzenia nie tylko biało-czerwono-bialych, ale także gospodarzy, którzy walczą o baraże, poprowadzi arbiter, który w tym sezonie zdobył nie tylko pierwszoligowe, ale i ekstraklasowe doświadczenie.

Arbitra z okręgu szczecińskiego na liniach wspierać będą Marek Arys i Marcin Janawa, zaś sędzią technicznym będzie Konrad Aluszyk. Za system VAR odpowiedzialni będą Łukasz Kuźma i Marcin Borkowski.

Dla Karola Arysa jest to pierwszy sezon, w którym regularnie gwiżdże nie tylko na poziomie I ligi (12 spotkań), ale też Ekstraklasy (5 meczów) – jeszcze w poprzednich rozgrywkach arbitrem głównym był raczej na poziomie II ligi, a w wyższych ligach pojawiał się raczej jako asystent. W sezonie 2022/23 sędziował także mecz 1/16 Pucharu Polski oraz dwa spotkania w II lidze. Łącznie, w 20 spotkaniach, pokazał 76 żółtych kartek oraz 4 czerwone, a także sześciokrotnie odgwizdał rzut karny.

Historia meczów z udziałem ŁKS-u prowadzonych przez Karola Arysa:

Bilans: 1 mecz: 1 zwycięstwo Bramki: 3:2 na korzyść ŁKS

Sezon 2022/23

05.09.2022: ŁKS Łódź – Górnik Łęczna 3:2 (I liga)

Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus