Po pierwsze zwycięstwo na wiosnę! Zapowiedź meczu ze Skrą Częstochowa

Czas na pierwsze wyjazdowe spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego w 2023 roku. Lider Fortuna 1. ligi przy ogromnym wsparciu swoich kibiców, zmierzy się w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa. Dla ełkaesiaków będzie to szansa na pierwsze ligowe zwycięstwo na wiosnę. Początek meczu w niedzielę, o 15:00.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): To trochę mecz-pułapka. Skra wydaje się być zdecydowanym outsiderem, ale jest to zespół bardzo niewygodny do gry. Chojniczanka strzeliła im szybko bramkę, po ich ewidentnym indywidualnym błędzie. Dlatego było im łatwiej. Myślę, że przed każdym meczem będzie na nas duża presja. Wyjątkowo duża, bo grając z ostatnim zespołem w tabeli, wszyscy spodziewają się łatwej wygranej. Ja nie spodziewam się łatwej wygranej, ale na pewno jedziemy tam żeby zdobyć trzy punkty, bo w takich meczach te trzy punkty są bardzo ważne. Myślę, że w grze Skry będzie przewaga postawy defensywnej i chęć kontrataku czy zaskoczenia nas przy stałym fragmencie gry, choć nie można też wykluczyć, że w którymś momencie będą próbowali wyżej stanąć. Skra zdecydowanie opiera swoją siłę na grze defensywnej.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 19. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole Łódzkiego Klubu Sportowego w niedzielę nie zobaczymy dwóch zawodników. Artemijus Tutyškinas ciągle leczy kontuzję, a Nacho Monsalve musi pauzować za kartki. Hiszpana w składzie zastąpi Maciej Dąbrowski. Uprawiony do gry jest już Milan Spremo i być może, w Bełchatowie zaliczy swój debiut w biało-czerwono-białych barwach.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego ze Skrą Częstochowa będzie można obejrzeć za pośrednictwem portalu Polsat Box GO oraz Statscore. Transmisja rozpocznie się o 14:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Tak było jesienią

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Karski (Słupsk)

Asystenci: Rafał Brieger, Artur Zakrzewski

Sędzia techniczny: Mateusz Jenda

Sędziowie VAR: Damian Kos, Bartosz Heinig

Przewidywane składy

Skra: Jakub Bursztyn – Jan Flak, Mateusz Machała, Adam Mesjasz, Szymon Szymański, Kamil Lukoszek – Piotr Pyrdoł, Adam Olejnik, Bartłomiej Babiarz, Piotr Nocoń – Filip Kozłowski.

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Milan Spremo – Bartosz Biel, Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk – Michał Trąbka, Stipe Jurić, Pirulo.

Więcej o meczu Skra – ŁKS:

Raport kartkowy przed meczem Skra – ŁKS

Obsada sędziowska meczu Skra – ŁKS

Sytuacja kadrowa przed meczem ze Skrą

Konferencja prasowa Kazimierza Moskala

Foto: ŁKS Łódź  / Cyfrasport