Łukasz Karski sędzią meczu ze Skrą Częstochowa

Niedzielne spotkanie ze Skrą Częstochowa poprowadzi arbiter, który drugi sezon zbiera szlify w I Lidze. Jest to stary „znajomy” z drugoligowych czasów ŁKS-u – Łukasz Karski, który poprowadził dwa mecze łodzian w kampanii 2017/18, w tym mecz, którym biało-czerwono-biali potwierdzili awans na zaplecze Ekstraklasy.

Asystentami arbitra będą Rafał Brieger oraz Artur Zakrzewski, z kolei funkcję sędziego technicznego będzie sprawował Mateusz Jenda. Za VAR będą odpowiedzialni Damian Kos Bartosz Heinig

Dla Karskiego jest to pierwszy sezon w karierze, kiedy sędziuje wyłącznie mecze Fortuna 1. Ligi – jeszcze rok temu, kiedy pierwszy raz gwizdał na zapleczu Ekstraklasy, prowadził także mecze II czy III Ligi. W tym sezonie posędziował 8 spotkań, w trakcie których pokazał 31 żółtych kartek, a także dwukrotnie odgwizdał rzut karny.

Historia meczów z udziałem ŁKS-u prowadzonych przez Łukasza Karskiego:

Bilans: 2 wygrane. Bramki: 6-3 na korzyść ŁKS-u

Sezon 2017/18

08.09.2017: Znicz Pruszków – ŁKS Łódź 1:2 (II Liga)
19.05.2018: ŁKS Łódź – Siarka Tarnobrzeg 4:2

Fot. Archiwum prywatne Łukasza Karskiego (Głos Pomorza)