Koszykówka

Kolejne zwycięskie derby! Profi Sunbud PKK 99 Pabianice – ŁKS Coolpack Łódź 76:108

Środowy wieczór przyniósł nam prawdziwe emocje w 2. Lidze Koszykówki! Ełkaesiacy zmierzyli się na wyjeździe z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice – derby okazały się emocjonującym spotkaniem. Dwie pierwsze kwarty były wyrównaną rywalizacją, a w kolejnych dwóch łodzianie wskoczyli już na wyższy bieg i pokazali jak gra lider.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którym udało się zdobyć ośmiopunktową przewagę, stawiając ełkaesiaków w sytuacji rzadkiej w tym sezonie, w której to oni musieli gonić wynik. Biało-czerwono-biali poprawili wówczas nieco swoją skuteczność i powoli zaczęli odrabiać straty – po celnym wsadzie w wykonaniu Karwowskiego około 5. minuty, zniwelowali ją do zaledwie jednego oczka, na co pabianiczanie błyskawicznie zareagowali celną „trójką”. Wyrównana walka trwała do samego końca, kiedy w ostatnich sekundach łodzianie po rzucie Dominiaka wyrównali stan rywalizacji, a chwilę później objęli dwupunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie nie zmienił się napięty obraz spotkania, a co więcej, znów to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po około pięciu minutach łodzianie musieli odrabiać już dziesięciopunktową stratę, na co zareagowali w świetny sposób, bo po kilkudziesięciu sekundach tablica wskazywała już remis. Podopiecznym trenera Zycha udało się wyjść na prowadzenie, jednak do samego końca toczyli walkę punkt za punkt, po której to pabianiczanie schodzili do szatni z dwupunktowym prowadzeniem.

Obraz gry zmienił się w trzeciej partii meczu. Ełkaesiacy skutecznie blokowali rywali, a sami po wyjściu na prowadzenie powoli zaczęli budować przewagę nad rywalami. Gospodarzom niewiele udało się zrobić, aby odmienić tę sytuację, dzięki czemu przed ostatnią częścią gry to biało-czerwono-biali prowadzili 12 punktami. Czwarta kwarta okazała się najefektywniejszą w wykonaniu łodzian – mimo tego, że pabianiczanie punktowali lepiej niż w poprzedniej partii, tak łodzianie rozkręcili się w ofensywie na dobre. Mecz zakończyli ze 108 punktami na koncie – podopieczni trenera Zycha wygrali kolejne zwycięstwo w tym sezonie, a także po raz kolejny z ponad 100 punktów na koncie!

Profi Sunbud PKK 99 Pabianice – ŁKS Coolpack Łódź 76:108
(25:27; 25:21; 10:24; 16:36)