Koszykówka

Po raz 20 w sezonie! ŁKS Coolpack Łódź – UKS Trójka Żyrardów 104:69

Ełkaesiacy w środowy wieczór wygrali Trójką Żyrardów, wywalczając swoje dwudzieste zwycięstwo w tym sezonie. Wisienkę na torcie dla podopiecznych trenera Zycha może stanowić fakt, że po raz kolejny zdobyli ponad 100 punktów w meczu.

Co częste w meczach ełkaesiaków, pierwsze minuty były wyrównanym widowiskiem między nimi, a gośćmi z Żyrardowa. Sytuację udało im się dopiero przełamać na niecałe trzy minuty do końca pierwszej kwarty. W ciągu kilkudziesięciu sekund biało-czerwono-biali poprowadzili festiwal strzelecki, zmieniając wynik z 15:16 do 30:24, idąc na przerwę z kilkoma oczkami przewagi. Podopieczni trenera Zycha nie mieli problemu z powrotem do dobrej dyspozycji i tempa wypracowanego w pierwszej partii, dzięki czemu do szatni mogli udać się z poczuciem kontroli nad przebiegiem spotkania.

Po powrocie na parkiet poziom rywalizacji znacznie się wyrównał, ale mimo tego ełkaesiacy utrzymywali spokojne prowadzenie. W połowie kwarty biało-czerwono-biali przyspieszyli tempo, weszli także młodsi zawodnicy, dzięki czemu łodzianom udało się powiększyć swoją przewagę nad przyjezdnymi. W kolejnej kwarcie trener postanowił dać odpocząć innym podstawowym zawodnikom, więc mecz kończyła piątka MajMyckoDominiak (jedyny z zawodników którzy rozpoczęli mecz), Kashperskyi oraz Kołodziejczyk. Mimo faktu, że w dużej mierze z przeplatanką na piersi grali w końcówce młodzi koszykarze, nie przeszkodziło to ełkaesiakom w kontynuowaniu ofensywnej i przyjemnej dla oka gry. Przełożyło się to także na wynik punktowy, bo biało-czerwono-białym udało się także, kolejny raz w tych rozgrywkach, zanotować ponad 100 punktów w jednym meczu.

Najwięcej razy tego dnia punkty zdobywał dla ŁKS-u Bartosz Wróbel, który wywalczył łącznie 24 punkty. Kolejni w tej klasyfikacji byli Kacper Dominiak (17), Mateusz Jarmakowicz (11), Norbert Kulon (10) oraz Arkadiusz Świt (9).

ŁKS Coolpack Łódź – UKS Trójka Żyrardów 104:69
(30:24; 24:18; 27:16; 23:14)