Piotr Zych: Cel jest taki sam – awans do 1. Ligi

W sobotnie popołudnie koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego zainaugurują rozgrywki 2. Ligi. W związku z tym krótkiego wywiadu klubowym mediom udzielił trener ełkaesiaków, Piotr Zych. Szkoleniowiec biało-czerwono-białych nie ukrywał, że cel na nowy sezon pozostaje niezmiennie ten sam – awans do Suzuki 1. Ligi.

O zmianach w składzie względem poprzedniego sezonu:
–  W składzie nie zobaczymy kilku zawodników z pozycji podkoszowych. W miejsce tych graczy pozyskaliśmy dwóch zawodników. Przemek Paduch ma 19 lat i za sobą dwa bardzo solidne, seniorskie sezony w Dąbrowie Górniczej. Sporo pracy przed nim, ale ma szansę stać się solidnym zawodnikiem ligowym. Drugim z graczy, który uzupełnił strefę podkoszową jest bardzo uniwersalny Jarosław Giżyński. To nieco inny zawodnik niż dotychczasowi zawodnicy na pozycji 4. Uważam, że będzie dobrze współgrał z nieco innym stylem gry Jacka Gwareckiego. Dodatkowo również Karol Kołodziejczyk będzie miał szansę wzięcia na siebie większej odpowiedzialności za grę drużyny pod tablicami. Do zespołu dołączył również Filip Starzyński, dla którego będzie to debiut na poziomie ligowej koszykówki. Zespół jest na pewno młodszy, ale mogę być zadowolony z codziennej pracy tych chłopaków. Jaki będzie jej efekt pokaże liga.
O formie drużyny po sparingach:
W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 7 sparingów, z których wygraliśmy 5. Na pewno bardzo pożytecznym sprawdzianem był przegrany 80:90 sparing z silną pierwszoligową Polonią Warszawa. Naszym problemem były drobne urazy i choroby, które sprawiły, że w żadnym z meczów nie zagraliśmy w optymalnym składzie. Myślę, że zrealizowaliśmy 80% planu przygotowań, w związku z tym forma zespołu jest dla mnie pewną zagadką.
O celach na sezon:
Cel jest taki sam czyli awans do 1 ligi. Oczywiście będzie to trudne zadanie, ale tylko takie cele możemy sobie stawiać. Bardzo ważne będzie zdrowie zawodników i to, czy uda nam się jeszcze dodatkowo wzmocnić zespół. Liczę również na stały rozwój młodych graczy i ich większą rolę w grze drużyny.
O zmianie grupy w 2. Lidze i potencjalnie najsilniejszych rywalach:
Jest to dla nas ogromna zmiana. Nie znamy zespołów z tej grupy. Logistycznie również mamy dużo dalsze wyjazdy. Jest kilka drużyn w tej grupie, które mają bardzo solidne i silne składy. Na ten moment Noteć Inowrocław na papierze wygląda na najmocniejszą ekipę. Poza tym w pozostałych grupach również jest kilka klubów z aspiracjami na awans.
O młodych zawodnikach w zespole i stworzeniu zespołu ŁKS Coolpack Youth Łódź:
W składzie drużyny mamy 17-letniego Jakuba Zaparta oraz kilku zawodników w wieku 19-20 lat. Tak jak już wspomniałem zespół jest młodszy i siłą rzeczy mniej doświadczony. W drużynie ŁKS Coolpack Youth grać będą przed wszystkim chłopcy U19 i U17. Będę uważnie obserwował tych młodych graczy i być może, któryś z nich dołączy jeszcze w tym sezonie do ,,pierwszej drużyny”.