Wciąż niepokonane! KU AZS UMCS Lublin – ŁKS MSMS Łódź 42:56

Ełkaesiaczki rozpoczęły serię spotkań wyjazdowych w dobrym stylu. Ełkaesiaczki zmierzyły się ze swoimi rywalkami w Lublinie, gdzie zostały postawione im trudne warunki już od pierwszej kwarty. Mimo tego udało im się wywalczyć zwycięstwo i utrzymać się na fotelu lidera grupy B 2. Ligi.

Pierwsza kwarta służyła obydwu zespołom na wybadanie przeciwnika. Ełkaesianki szły z lubliniankami łeb w łeb, jednak ostatecznie to gospodynie po upływie dziesięciu minut cieszyły się z drobnego prowadzenia. W drugiej partii łodzianki narzuciły całkowicie inne tempo gry, poprawiając swoją defensywę i celność w ofensywie oraz wykorzystały błędy popełniane przez rywalki, dzięki czemu zdobyły aż 16 punktów przewagi nad nimi. Choć w trzeciej kwarcie minimalne zwycięstwo wywalczyły koszykarki z Lublina, a w czwartej remis, to nie odwróciło to już losów spotkania. Solidna zaliczka wypracowana przed przerwą meczu pozwoliła podopiecznym trenera Słomińskiego na kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

W ofensywie najbardziej popisała się Kinga Sierakowska, która na swoim koncie zanotowała aż 17 punktów zdobytych. Tuż za nią w klasyfikacji znalazła się Zuzanna Gortat, która dołożyła do konta drużyny 11 oczek, dwukrotnie popisując się celnym rzutem za 3.

KU AZS UMCS Lublin – ŁKS MSMS Łódź 42:56
(17:15; 4:22; 12:10; 9:9)