Mecz prawdy. Zapowiedź spotkania z Miedzią Legnica

Przed zawodnikami Łódzkiego Klubu Sportowego ważny sprawdzian. W piątkowy wieczór, podopieczni Marcina Pogorzały zmierzą się na Stadionie Króla z liderem Fortuna 1. ligi – Miedzią Legnica. Ełkaesiacy chcą nadal bić się o awans do Ekstraklasy i ewentualna wygrana z klubem z Dolnego Śląska, może dać zespołowi pozytywnego kopa na resztę sezonu. Pierwszy gwizdek arbitra o 20:30.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzała (trener ŁKS):Miedź jest zespołem, który gra w tak różnorodny sposób, w jaki ja chciałbym, żeby kiedyś, najlepiej już jutro, ale docelowo to jest punkt dla nas, żeby grać w taki sposób. Grają niejednowymiarowo, to nie jest zespół, który tylko zdobywa bramki po ataku pozycyjnym, tylko strzelali, chociażby w meczu z Koroną, po błędzie przeciwnika – to też jest umiejętność, żeby taki błąd najpierw sprowokować, a później go wykorzystać. Strzelali w Jastrzębiu dwie bramki po stałych fragmentach, strzelali z Puszczą po pięknej, koronkowej akcji, więc nie sprowadzałbym Miedzi do tego, że będzie to zespół, który będzie tylko z nami się bił o posiadanie piłki, tylko będzie się bił o gole. My też chcemy się z nimi o te gole bić i miejmy nadzieję, że po prostu zdobędziemy ich więcej.

Radosław Bella (asystent trenera Miedzi) :Pirulo jest na pewno jeden z wybijających się zawodników w Fortuna 1 Lidze i myślę, że każdy zespół chciałby mieć takiego piłkarza w składzie. Mimo to, nie przykładamy wagi tylko do tej indywidualności, bo ŁKS ma również innych bardzo dobrych graczy, jak Corral czy Javi Moreno. Współpracując ze sobą są bardzo groźni. Musimy myśleć kolektywnie, jak się obronić przed bardzo dobrym atakiem łodzian. Można spojrzeć w ten sposób, że będzie to trochę taki hiszpański pojedynek. Ale najlepiej się obronić za pomocą piłki. Im dłużej my przy niej będziemy, tym krócej będzie przy niej przeciwnik. Z naszej analizy wynika, że atuty ofensywne przewyższają atuty defensywne ŁKS-u. Dlatego będziemy chcieli mieć większe posiadanie futbolówki, co nie oznacza, że nie będziemy zwracać uwagi na obronę. Spodziewam się, że będzie to bardzo wyrównany mecz i we wszystkich fazach gry będziemy musieli to spotkanie kontrolować.

Jens Martin Gammelby (obrońca Miedzi):Wiemy, że ŁKS ma jakościowych piłkarzy i potrafi grać piłką. Analizowaliśmy już ich grę. Musimy być bardzo czujni w defensywie, ponieważ łodzianie są groźni kiedy atakują. Z drugiej strony, my też gramy piłką i to lubimy, a ich obrona ostatnio szwankowała. Będziemy się skupiać na tym, żeby przejmować inicjatywę i grać swoje. Na pewno to będzie inne spotkanie niż pierwsze trzy mecze, w których przeciwnicy grali dużo długich piłek. Tutaj spodziewamy w dużej mierze gry po ziemi, z czego się cieszymy, bo to lubimy.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 25. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W spotkaniu z Miedzią, trener Marcin Pogorzała nie będzie mógł skorzystać z Jakuba Tosika oraz Adriana Klimczaka. Po jednomeczowym zawieszeniu za kartki, do gry wraca Nacho Monsalve.

Legniczanie przystąpią do tego meczu bez wykartkowanych – Damiana Tronta oraz Carlosa Julio Martineza. Po dłuższej kontuzji do kadry meczowej Miedzi, ma wrócić napastnik Michał Bednarski.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Miedzią Legnica będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport News. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz jest dostępny także na platformie Polsat Box Go.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Krasny (Kraków).

Asystenci: Marcin Ciepły, Krzysztof Nejman.

Sędzia techniczny: Tomasz Marciniak.

Sędziowie VAR: Piotr Urban, Dawid Golis.

Kursy bukmacherów

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga – Jan Kuźma, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka – Pirulo, Maciej Wolski – Samu Corral.

Miedź: Paweł Lenarcik – Jens Martin Gammelby, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina – Szymon Matuszek – Maciej Śliwa, Maxime Dominguez, Chuca, Kamil Zapolnik – Patryk Makuch.

Więcej o meczu ŁKS – Miedź

Marcin Pogorzała przed meczem z Miedzią

Sytuacja kadrowa przed meczem z Miedzią

Raport kartkowy przed meczem z Miedzią